مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مشهد
مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها

آیا پیامبر اسلام به مرگ طبیعی از دنیا رفت یا شهیدش کردند؟ اما اولا باید بدانیم پیامبر را چندین بار ترور کردند. اعتقاد ما اینست كه پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) در جنگ خیبر مسموم‏ شد. رسول خدا به جبرئیل فرمود: این چه آزمایشى است جبرئیل عرض كرد اى محمّد همانا خداى تعالى تو را سلام می رساند.
"متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید"


ادامه مطلب
[ جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۳:۲۷ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

آتشي شعله ور ز آه من است
كه شرارش به جان مرد و زن است
چشم ، سوي مدينه ، دل به بقيع
با حسن لحظه لحظه هم سخن است
تربت بي چراغ او هر شب
شمع جان و چراغ قلب من است
شعله با ناله ، شمع محفل دل
گوهر اشك ، نُقل انجمن است
صفر است و دم حسينيون
همه جا ناله ي حسن حسن است

"متن کامل را درادامه مطلب مطالعه نمایید"


موضوعات مرتبط: شـعـر
ادامه مطلب
[ جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۵:۱۸ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

غم می خورم و غم شده مهماندارم

غیر غم کس نبود تا که شود غمخوارم

گرچه از زهر هلاهل جگرم می سوزد

می دهد خاطره ی کوچه فقط آزارم

خانه ی امن مرا همسر من میران کرد

محرمی نیست که گردد زمحبت یارم

هرچه می خواست به او هدیه نمودم اما

پاسخی نیست به جز سینه ی آتش بارم

روزه بودم طلبیدم چو از او جرعه ی آب

خون دل شد زجفا قوت من و افطارم

می زند زخم زبان لیک نگوید گنهم

خود نداند زچه برخاسته بر پیکارم

من همان زادهی عشقم که بطفلی محزون

شاهد مادر خود بین درو دیوارم

هرگز از از خاطره ام محو نشد کودکیم

پاره پاره جگر از میخ در و مسمارم

تیر باران شده از کینه تن و تابوتم

تحفه از همسر بی مهر  و وفایم دارم

قبر ویران شده از خاک بقیع می گوید

بهر مظلومی من این سند و آثارم

سروده ی حبیب اله موحد

منبع:مادر بهشت


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۵:۹ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


موضوعات مرتبط: اخبار
[ پنجشنبه ۲۹ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۴:۲ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
       اولين مصاحبه وب سايت بنى فاطمه (س) با مسئولين تربيت بدنى

 گروه خبرى تربيت بدنى مجتمع بنى فاطمه قصد دارد مصاحبه اى اختصاصى با رسول ابراهيمى (مسئول تربيت بدنى ) و عليرضا طاهرى (مربى تيم) انجام دهد كه به زودى متن اين مصاحبه در سايت قرار ميگيرد.

اين اولين مصاحبه رسمى مسئولين با سايت بنى فاطمه است كه در آن آخرين شرايط تيم فوتبال بنى فاطمه ، دلايل نيامدن رضا واعظى (مربى اسبق تيم ) ، تعطيلي تيم فوتبال در 2،3 هفته اخير ،مشكلات بازيكنان ،برنامه هاى آينده تيم و ... اشاره ميشود.

گفتنى است متن اين مصاحبه هفته آينده در سايت قرار ميگيرد.


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۲:۲۵ بعد از ظهر ] [ ]

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (علیه السلام)

آیت الله بروجردی عزاداری خامس آل عبا و سایر ائمه اطهار (علیهم السلام) را هر سال در خانه خودشان برگزار میکردند ،در بروجرد هم این وضع برقرار بوده است ، در تمام ایام مصیبت و سوگواری ائمه (علیهم السلام) متاثر و منقلب بودند.
 
هنگامی که وُعاظ و سخنوران دینی موعظه میکردند یا مصیبت میخواندند به دقت گوش می دادند و زود منقلب شده اشک از دیدگان فرو می ریختند ، در این حالت بدنشان هم به سختی تکان میخورد ،

زمانی که در بروجرد اقامت داشتند ، مبتلا به چشم درد سختی میگردند ، به طوری که اطباء از معالجه چشم ایشان عاجز میشوند ، در آن موقع ماه محرم فرا میرسد ، در بروجرد رسم است که عزاداران در روز عاشورا خرد و کلان گِل به سر و روی خود می مالند ،

چون در روز عاشورای آن سال هیئت عزاداران به دین گونه طبق معمول هر سال برای عرض تسلیت به خانه آن فقید سعید ، وارد میشوند ؛ آن مرحوم با تمام علماء و مردم حاضر در مجلس روضه از جا برخاستند تکیه به دیوار میدهند.

خودشان می فرمودند :

(( آن روز خیلی منقلب بودم ، منظره آن عزاداران سخت مرا منقلب کرد ، همان طور که جمعیت سینه زن از کنار من عبور میکردند دست بردم مقداری گِل خشکیده از روی لباس آنها برداشته به قصد استشفا بر چشم بیمار خود مالیدم ، همان روز احساس کردم که درد چشمم تخفیف یافته و کم کم کاملا خوب شد. ))

یکی از نزدیکان ایشان نیز بعد از نقل این داستان که ما مکرر از علمای معتبر شنیده ایم اضافه میکرد که من خود شاهد این موضوع بودم و از آن روز تا روزی که آیت الله فقید در قید حیات بودند ، دیگر عارضه چشم درد برای ایشان روی نداد و در دید چشم ایشان نقصانی پدید نیامد ،

اکنون که رشته سخن به این جا کشید بد نیست بدانید که چند سال پیش یکی از جرائد تهران { روزنامه دنیا } نوشته بود :

در دنیای پزشکی آیت الله بروجردی اولین پیرمرد هشتادساله ای است که بدون عینک مطالعه میکند ، و اظهار تعجب زیاد کرده بود که چطور میشود مردی که شب و روز با کتاب و مطالعه و قلم و نوشتن سر و کار دارد هیچ گونه تغییری در دید چشمش پیدا نشود ؟

ما و تمام کسانی که از نزدیک ایشان را می دیدیم و از فیض محضرشان بهره مند بودیم ، نیز با نهایت شگفتی از این لحاظ به ایشان می نگریستیم .

با این که دو سه ماه گذشته هشتادو نه سال از عمر پر افتخارشان میگذشت و شبانه روز بیش از ده ساعت وقت ایشان صرف مطالعه میشد و غذای مقوی و کافی هم میل نمی فرمودند ، و استراحتی نداشتند ، و شب و روز کار میکردند ، بااین حال کتاب و نامه و نوشته ها را از فاصله دور گرفته می خواندند ، و حتی قرآنی که ایشان تلاوت میکردند یک نسخه قدیمی بود که در اوائل تغییر خط کوفی به نسخ ریز نوشته شده بود که درست خوانده نمی شد ، ولی ایشان به آسانی از روی آن تلاوت میکردند ،

به هر حال آنچه مسلم است دید چشم ایشان تعجب آور بود ، گمان نمی کنم ، جز آن ایمان عمیق که آیت الله فقید به منبع غیب و وسائط فیض حق داشته اند ، علت دیگری داشته باشد.

به نقل از : مفاخر اسلام ( از تالیفات حجت الاسلام مرحوم علی دوانی ره ) جلد 12 { شرح حال زندگی آیت الله بروجردی (ره) } صفحه 358 الی 360

امام صادق (علیه السلام) : خداوند رحمت کند شیعیان ما را ، به خدا سوگند اینانند مومنان حقیقی ، ( زیرا در این مصیبت ( شهادت امام حسین (علیه السلام) ) با ما شرکت جستند و در این پیش آمد ناگوار اندوهی طولانی و افسوسی فراوان خوردند.

منبع : وبلاگ گفتگوی دوستانه-شیعه نیوز

[ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۱۴ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

امام رضا عليه ‏السلام درباره‏ علت کندي یا اجابت نشدن دعاي بندگان سخن مي‏ گفت، احمد بن محمّد بن ابي‏نصر مي‏ گويد: به ابوالحسن علي بن موسي الرضا (علیه السلام) عرض کردم: فدايت گردم، من تقاضايي چندين و چند سال قبل از خدا کردم و از تأخير اجابتش در دلم شبهه و نگراني پديد آمده است. حضرت در جوابم فرمود: اي احمد برحذر باش که شيطان راهي در [دل] تو باز کند تا تو را از رحمت خدا مأيوس سازد.

همانا ابوجعفر (يعني امام باقر عليه‏السلام) مي‏ فرمود: هنگامي که مؤمن حاجت خود را از خدا طلب مي‏کند، خداي متعال آن را عطا مي‏ فرمايد، اما پاسخ وي را به خاطر عشق به صداي او و شنيدن ناله‏ هايش به تعويق مي‏اندازد.

سپس فرمود: آنچه خداي تبارک و تعالي در اين دنيا ديرتر به مؤمن بدهد بهتر از آن است که زودتر عطا فرمايد. مگر اين دنيا چه ارزشي دارد؟

ابوجعفر عليه‏السلام مي‏ فرمود: «دعاي مؤمنين در حال رفاه و آسايش بايد همانند دعايشان در حال سختي و گرفتاري باشد. مؤمن نبايد نگران اين باشد که چه موقع به خواسته‏ ي خود مي‏رسد و از دعا کردن خسته نشود، زيرا موقعيتي است بزرگ براي اينکه با خداي بزرگ و متعال باشد.» پس صبر پيشه کن و در طلب حلال باش و پيوند خويشي را محکم نما و بر حذر باش از نشان دادن دشمني آشکار با مردم، زيرا ما خاندان پيامبر مي‏ پيونديم به کسي که از ما بريده است و خوبي مي‏ کنيم به کسي که به ما بدي کرده است. از اين رو به خدا سوگند، نتيجه‏ي آن را خوب مي‏بينيم. هنگامي که نعمتهاي انسان زياد شد، او در خطر است، زيرا وظايفي بر او واجب مي‏شود و از اين طريق آزمايش شده و مورد امتحان الهي قرار مي‏گيرد. به من بگو که اگر من بعضي از کلمات را به تو بگويم به آنها اعتماد مي‏کني؟
احمد پاسخ داد: فدايت گردم، اگر من به تو اعتماد نکنم پس به چه کسي اعتماد کنم؟ تو حجت خدا بر مخلوقاتش هستي.

امام پاسخ داد: بنابراين بايد بيشتر به خدا اعتماد داشته باشيد، زيرا شما او را ملاقات مي‏کنيد. آيا خداي تبارک و تعالي نگفته است: «و چون بندگانم درباره‏ي من از تو سؤال کنند، من مطمئناً به آنان خيلي نزديکم. من دعاي آنها را پاسخ مي‏دهم وقتي آنها مرا بخوانند»(1) آيا او نگفته است: «از رحمت خدا مأيوس نباشيد»(2) و آيا او نگفته است: «خدا وعده کرده است که شما را مورد عفو و بخشش قرار دهد»(3) بنابراين بايد به خدا بيش از هر کس ديگري اعتماد داشته باشي. جايي در جان شما جز خوبي نيست و شما آمرزيده خواهيد شد.(4) امام عللي را که مانع دعا و تأخير در استجابت آن مي‏ شود، تذکر داده و به علاوه اصرار کرده است به مسلمانان که از اخلاق اهل‏ بيت پيامبر عليهم‏السلام پيروي کنند.

منبع:خبرنگاران جوان-شیعه نیوز

[ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۹ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

اخبار رسیده از شهر مقدس قم حاکی از آن است که «علی دایی» چهره سرشناس فوتبال کشورمان، اخیرا به دور از هیاهو و جنجال رسانه ای، به دیدار حضرت آیت الله شیخ «حسین وحیدخراسانی» از مراجع عظام تقلید رفت.

شنیده شده که هدف «علی دایی» در دیدار علاوه بر کسب فیض از محضر این عالم ربانی، پرداخت وجوهات شرعی وی بوده است.

قابل ذکر است «علی دایی» پیش از درگذشت حضرت آیت الله بهجت در اردیبهشت ماه سال 1388 شمسی، همواره به دیدار ایشان می رفت و با آن حضرت مشورت می کرد و مسائل و مشکلات خود را در میان می گذاشت و از ایشان راهنمایی می گرفت.
 
خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها به نقل از شیعه آنلاین


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۴ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی غدیر کتاب "قرآن  پاسخ میدهد" به شرح زیر اعلام شد:

1-جناب آقای محمد صمیمی

2- سرکار خانم خانم زینب شریفی

3-جناب آقای یعقوب علی یوسفیجوایز برندگان این مسابقه توسط بخش آموزش مجمع جوانان مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها اهدا شد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۲:۲۲ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

اینجا کربلاست و زمان متوقف است. عقربه ساعت‌ها گرد حرم سیدالشهدا (علیه السلام) می‌چرخند. زائران حسینی با پای پیاده، سینه خیز، با ویلچر، عصا و حتی با گاری و چرخ دستی خود را به سختی تا بین الحرمین می‌رسانند ...

در عراق روز اربعین یک روز نیست بلکه اربعین حسینی برای شیعیان عراقی از ۱۰ روز قبل از اربعین یعنی از اول ماه صفر آغاز می‌شود.

هیتهای مذهبی (موکب) به نام ائمه اطهار از ابتدای محرم در حاشیه کوچه و خیابانهای کربلا چادر برپا کرده و در مدت ۴۰ روز هر روز و هر شب بهترین و ناب‌ترین نذورات خود را میان زائران حسینی توزیع می‌کنند.
 
ولی جدای از روز عاشورا و تاسوعای حسینی اربعین برای شیعیان عراق و سایر شیعیان از اهمیت بالایی برخوردار است. اهمیت این روز در احادیث و روایتهای بسیار تاکید شده و زیارت مخصوص دارد به نحوی که شبکه‌های ماهوراه‌ای مباشر و کربلا برای روز اربعین روز شمار گذاشته و به صورت ثابت آن را یادآوری می‌کنند.

"تصاویر مراسم عزاداری اربعین در کربلا را در ادامه  مطلب مشاهده نمایید"


موضوعات مرتبط: اخبار
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۵۸ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

[ دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۴۵ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

می‌گفتند زیارت حرم ائمه اطهار به خواستن نیست بلکه به دعوت است و تا آنها شما را دعوت نکنند موفق به آن نمی شوی.

این را شنیده بودیم اما این بار این مساله را در نجف اشرف دیدیم چطور جوانی بدون ویزا، پاسپورت و بلیط و حتی برنامه قبلی دعوت شد و سر از عتبات عالیات درآورد

جوانی 24 ساله است و فعالیتش کشاورزی است و با قصد بدرقه یکی از خویشان به فرودگاه رفت اما به ناگاه مسافر نجف و کربلا شد.

این جوان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بعثه در عتبات عالیات گفت: با یک وانت نیسان حامل محصول کشاورزی به فرودگاه رفتم تا خاله خود را بدرقه کنم، در فرودگاه از من خواسته شد تا یک زائر ویلچری را کمک کنم.

وی که "م ، ج" نام دارد افزود: با هدایت ویلچر از تمام گیت ها رد شدم و تا داخل هواپیما رفتم، در حالی که احدی از من نپرسید اسمت چیست، یا گذرنامه ات کو و یا شماره صندلی ات چند است، در هواپیما روحانی کاروان که از بستگان بود گفت اینجا چه کار می کنی زود پیاده شو.

وی افزود: قصد پیاده شدن داشتم که با مشاهده درب های بسته، ناخودآگاه به صورت غیر ارادی روی صندلی خالی هواپیما نشستم، یکدفعه دیدم که اعلام شد تلفن های همراه را خاموش کنید و من در این شرایط از نفر کناری تلفن گرفتم و به خانواده خبر دادم که در حال رفتن به کربلا هستم مادرم هم گریه کرد که تو ثبت نام نکردی چطور میشود؟

این جوان گفت: در فرودگاه عراق نیز بدون اینکه از من مدارکی طلب کنند به راحتی از گیت های مختلف عبور کردم و فقط روحانی کاروان با دیدن من در فرودگاه با حالت عصبانیت گفت چرا آمدی حالا چگونه برمی گردی گفتم آنکه مرا آورده همان برمی گرداند.

وی که هم اکنون به ایران بازگشته احساس خود را از این امر غیر قابل وصف خواند و اظهار داشت: در روز عاشورا و در مراسم شام غریبان امام حسین (علیه السلام) ناگهان دلم شکست و از آن حضرت طلب زیارت کربلا را کردم.

وی گفت: چنان این سفر غیر منتظره بود که با همین یک دست لباس آمدم و اینجا خاله ام برای من این پیراهن و لباسهای را تهیه کرده است.

مدیر کاروان این زائر نیز با تایید گفته های وی افزود: ما نیز اصلا متوجه این مساله نشدیم و در عراق دریافتیم که وی بدون اینکه نامش در مانیفست باشد به همراه کاروان به عراق آمده است آری این است مهمان واقعی دعوت شده.

گفتنی است این زائر پس از این ماجرا کلیه هزینه های سفر را پرداخت کرده است

منبع:شیعه نیوز به نقل از حج ،


موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۴۴ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

ستاد بازسازی عتبات عالیات اصفهان همزمان با فرارسیدن اربعین اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، درب (ورودی باب الشهدا) حرم این امام همام را در معرض دید عموم علاقمندان به سرور و سالار شهیدان قرارداد و آن را رونمایی كرد.

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از ایرنا، این ستاد بخشی از كارگاه ساخت این درب نقره ای را از اوایل هفته گذشته در میدان امام حسین (علیه السلام) اصفهان برپا كرد.

همزمان با فعالیت استادكاران نقره كار برروی بخشهایی از این درب، مداحان نیز به نوحه سرایی پرداخته و دلهای عاشق را روانه كربلا كردند.

همچنین پرچم بارگاه ملكوتی اباعبدالله الحسین (علیه السلام) نیز در این مكان نصب شده بود كه بسیاری از مردم ولایتمدار اصفهان هم با سینه زنی و ذكر حسین حسین و چشمانی اشكبار خود را متبرك به این پرچم كردند.
مردم بسیاری كه در این محل حضور یافته بودند، برای لحظاتی خود را در صحن و سرای اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در كربلا احساس می كردند و دلهای خود را با عزاداران آن حضرتش در نینوا یكی كردند.
موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ ] [ ۱:۲۰ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


پخش زنده از حرم حضرت سیدالشهداء (علیه السلام)

يستم صفر شيخ درتهذيب و مصباح روايت كرده از حضرت امام حسن عسكرى عليه السلام كه فرموده علامات مؤ من پنج چيز است پنجاه و يك ركعت نماز گذاشتن كه مراد هفده ركعت فريضه و سى و چهار ركعت نافله است در هر شب و روز و زيارت اربعين كردن و انگشتر در دست راست كردن و جبين را در سجده بر خاك گذاشتن و بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمن الرَّحيمِ را بلند گفتن و كيفيّت زيارت حضرت امام حسين عليه السلام در اين روز به دو نحو رسيده يكى زيارتيست كه شيخ در تهذيب و مصباح روايت كرده از صفوان جمّال كه گفت فرمود به من مولايم حضرت صادق عليه السلام در زيارت اربعين كه زيارت مى كنى در هنگامى كه روز بلند شده باشد و مى گوئى :اَلسَّلامُ عَلى وَلِىِّ اللَّهِ وَحَبيبِهِ اَلسَّلامُ عَلى خَليلِ اللَّهِ ...

[ شنبه ۲۴ دی۱۳۹۰ ] [ ۶:۳ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


 بــاز دگر بـاره رســیــد اربـعـیــن / جوش زند خـون حـسـیـن از زمیــن 

 شـد چـهـلـم روز عــزای حـسـیــن / جــان جــهــان بـــاد فدای حـسین 

 واحد تربيت بدنى مجتمع بنى فاطمه (س)

  فرا رسيدن اربعين حسينى را به دوستداران  وعاشقان اهل بيت(س) تسليت عرض مى نمايد. 


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ جمعه ۲۳ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۹:۰ بعد از ظهر ] [ ]

                                   ! تمرینات 2 هفته دیگر تعطیل شد!

             

 بعد از تعطیلی تمرینات هفته گذشته به دلیل بارش برف ٰتربیت بدنی مجتمع بنی فاطمه (س) اعلام کردبه علت فرا رسیدن اربعین حسین‍ی تمرینات تیم فوتبال به مدت 2 هفته دیگر تعطیل می باشد .

لازم به ذکر است این تمرينات جمعه  1390/10/23 و 1390/10/30 می باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ پنجشنبه ۲۲ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۲:۲۳ بعد از ظهر ] [ ]


داشتم صدای مردی را می شنیدم که زمزمه اش این بود :
بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا          بر دلم ترسم بماند ارزوی کربلا
تشنه ی اب فراتم ای عجل مهلت بده             تا بگیرم در بغل قبر شید کربلا

دورو برم و نگاه کردم اره درست بود خواب نبود من بیدار بودم نشسته بودم روی صندلی اتوبوس که پربود از مسافرای کربلا...

و اونم نغمه ی چاوشی بود که بدرقه راه زائرا بود سخته بگم چه حسی داشتم اخه هر که رفته می دونه قابل بیان نیست اما انچه مهمه این بود که من سوار اتوبوسی بودم که راهییه مرز کربلا بود واین برای من مثل یه خواب شیرین بود که دوست نداشتم از اون بیدار شم.

تو راه فقط مات و مبهوت بودم بغض داشت خفه ام می کرد باورم نمی شد شده بودم مسافر کربلا  ..

دیگه همش می ترسیدم نکنه نرسم و بین راه بمیرم نکنه از مرز راهم ندن رد شم نکنه گذرنامم اشکال داشته باشه و....

می شه گفت اکثر اتوبوس سن بالا بودن شاید دو یا سه جوون بود که یکی من بودم.و این زیبایی سفر رو دوچندان می کرد اخه اکثرا مال اطراف شهر بندرعباس بودن  ادمهایی با صفا و بی ریا.

انقدر حرف دارم که مجالی برای نوشتن نیست واما من رسیدم به نجف چقدر زیبا بود لحظه دیدن گنبد قشنگ اقای عزیزم مولایه ما و پدره مهربان شیعیان علی (ع )و قشنگتر از اون دیدن ضریح خوشگلش باورم نمی شد روبروی ضریح چه مرد بزرگی ایستادم ناگهان دیدم این صدای منه دارم همش زیر لب زمزمه می کنم یا علی  چه حال خوبی بود.هیچ وقت زیبایی مسجد کوفه رویادم نمی ره و مسجد سهله ای که مکان زندگیه اقا امام زمانه در اینده ای انشالله نزدیک ولی می دونید اونجا هنگام نماز دله ادم می گیره اخه سخته اونجا نماز بخونی چون دوست داری امامه جماعتت صاحب خونه باشه...

و حرکت کردیم به زیارت کاظمین .....تا اینکه رسیدیم کربلا

تا حالا مطمئنم شنیدید که ذفعه اول مات و مبهوتی منم شنیده بودم ولی می گفتم هواسمو به همه چیز جمع می کنم تا مثل بقیه مات  نشم بفهمم چکار می کنم ولی بخدا نشد می دونید چرا  چون وقتی سوار اتوبوس برگشت شدیم همینکه پام به مرز شلمچه رسید دیگه چشمام در اختیار خودم نبود امام حسین دلم و به کلی تسخیر کرده بود داشتم می مردم که ای کاش مرده بودم اخه اگه ادمو ببرن تو بهشت بعد برش گردونن چه حسی می شه ؟دست خودم نبود از همون تو راه بی تابیهام شروع شد هرچی بیشتر به زندگی عادیم برمی گشتم دلم تنگتر می شد با شنیدن اسم کربلا دلم زیرو رو می شد نمی دونم چطور گذ شت اخه من پنج روز قبل اربعین برگشتم  ولی انقدر این مدت به عشق به هوای و با خاطرات کربلا سپری کردم که تا نگاه کردم دیدم خدای من کمتر از یه هفته به محرم مونده و من باز سوار اتوبوسی شدم که راهیه دیار دلسوخته هاس یعنی دوباره قسمتم شد؟یعنی اقا دوباره اجازه داد؟

این منم که اسمش دوباره تولیست زائرایه حسینه؟اگه خوابم بود خوابه خوبی بود که دوست نداشتم بیدار شم اره مثل اینکه بازم بیدارم بیدار.

ادامه داره  اخه دارده دله به این زودیا تموم نمی شه...

منبع: زائر کربلا

[ چهارشنبه ۲۱ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۳۸ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد             شاید دعای مادرت زهرا بگیرد

آقا خلاصه یک نفر باید بیاید             تا انتقام دست زهرا را بگیرد

***

به گريه های بدون صدا دلم تنگ است
قسم به ندبه ی « آقا بيا» دلم تنگ است

ستاره مي چكد از خلوت شبانه ی من
به وسعت همه ی گريه ها دلم تنگ است

شكسته بال و پرم در هوای دلتنگي
قفس نشين شده ام بي تو تا دلم تنگ است

تو نيستي متعلق فقط به خوبان كه
شبی به خلوت من هم بيا دلم تنگ است

به حلقه هاي ضريح مجعد زلفت
گره زدم دل سرگشته را دلم تنگ است

چه مي شود كه شبي ميهمانتان باشم
براي خيمه ی سبز شما دلم تنگ است

شبيه عطر بهشت است عطر سردابت
براي خانه یتان، سامرا دلم تنگ است

قسم به پرچم مشكي روضه ی ارباب

برای دیدن کرب و بلا دلم تنگ است


 


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۴:۴۷ بعد از ظهر ] [ ]کسانی که مایل اند از مراسم مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مطلع شوند
 نام و نام خانوادگی و سن خود را به سامانه پیامک به شماره 30007340 بفرستند.


موضوعات مرتبط: مناسبتها
[ دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۶:۲۶ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

                                                     

 خوانندگان،مخصوصا بازيكنانى كه به هر دليلى نميتوانند در جلسات دوشنبه شب به مجتمع بيايند و يا در زمين تمرين نظرات خود را بيان كنند ميتوانند در بخش نظرات، انتقادات و پيشنهاداتى كه ميتواند به بخش تربيت بدنى كمك كند را بگذارند.از آنجا كه سابقه نشان داده در بخش نظرات گاهى اوقات به هم توهين ميشود در اين مطلب نظرات پس از تاييد نمايش داده ميشود.در ضمن لطفا فقط با اسم خود وارد نظرات شويد.

                                                                        با تشكر از همكارى شما دوستان عزيز


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۵:۲ بعد از ظهر ] [ ]

من و تنهايي و شبهاي دلگير

      من و فكر تو و باران تصوير       

چگونه دست بردارم از اين عشق!؟

خيالت بسته بر من راه تدبير

بيا درياب «آقا» غربتم را 

     ميان ناكجاآباد تقدير...      

چه مي‌شد بال بگشايم شبانه

از اين شهر دورنگي شهر تزوير

تمام صبحهايم هست انگار

غروب جمعه‌اي دلگيردلگير

منبع:وبلاگ دستجان


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ جمعه ۱۶ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۳:۵۷ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
                                   تعطيلى تمرين به دليل بارش برف

          

تربيت بدنى : تمرین جمعه (1390/10/16) تیم فوتبال بنى فاطمه به دلیل بارش برف لغو شد.

به گزارش گروه خبرى تربيت بدنى تیم فوتبال بنى فاطمه قرار بود تمرینات خود را مطابق 

هفته هاى گذشته  جمعه در مجموعه ورزشى سجاد دنبال کند اما به دلیل بارش شدید

 برف این تمرین لغو شد.موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ پنجشنبه ۱۵ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۱:۲۹ قبل از ظهر ] [ ]

دلم گرفته دوباره برایتان آقا

دوباره آمده بر در گدایتان آقا

میان زندگی عالمی تو تنهایی

و خالی است غریبانه جایتان آقا

پر است گوش من از حرفهای این دنیا

و کر شده است برای صدایتان آقا

بیا و سوخته بال مرا شفایی ده

توان بده بپرم در هوایتان آقا

 به غیر شعر ندارم بضاعتی دیگر

تمام قافیه هایم فدایتان آقا

منبع:وبلاگ محسن طه


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۲:۳۲ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آله محمد و آخر تابع له علی ذلک

حتی دشمنان امیر المومنین علیه السلام هم میدانستند که خلافت حق حضرت است

بلاذری در تاریخ خود آورده است:هنگامیکه حسین بن علی بن ابیطالب(علیه السلام)کشته شد,عبدالله بن عمر,نامه ای به یزیدبن معاویة نوشت که در آن آمده است:

(اندوه بزرگ ومصیبتی گران پیش آمده است.ودراسلام,حادثه ای بزرگ روی داده است.

وهیچ روزی مانند روز کشته شدن حسین نیست)

ای نادان!ما به خانه های نو وفرش های گسترده وبالش های روی هم چیده,دست یافتیم.وبرای نگهداشتن آنها جنگیدیم!اگر حق با ما است که ما بر سرحق خود جنگیدیم و اگر حق با دیگریست,پس پدرتو نخستین کسی است که این بنیان را نهاد وحق را از اهلش گرفت .

منبع:تاریخ بلاذری
وبلاگ تاریخ پنهان

[ سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۵۳ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبر گزاری بنی فاطمه به نقل از شیعه نیوز- با نزدیک شدن به اربعین حسینی(علیه السلام)، زائران اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با پای پیاده از راههای دور و نزدیک عازم کربلا شده اند.

همزمان با این اقدام، افراد نیکوکار در مسیر خروجی شهر برای کاوران هایی که از راههای دور به کربلا می آیند، خیمه های استراحت و پذیرایی برپا کرده اند. مردم در مسیرهای منتهی به کربلا با مواد غذایی، آب و کمک های امدادی از زائران پیاده پذیرایی می کنند.
 
همچنین در مسیر کربلا، ایستگاههای پزشکی با اقلام دارویی راه اندازی شده است تا زائران هنگام بروز مشکل به سهوت بتوانند با پای پیاده به مسیرشان ادامه دهند.

پیش بینی می شود میلیون ها زائر برای شرکت درمراسم اربعین حسینی(علیه السلام) به کربلا بیایند و به همین منظور برخی منازل خود را برای استقبال از زائران در استانهای مختلف آماده کرده اند.
بنابر گزارش الکوثر، هر سال جمعی از زائران عاشق با پای پیاده در تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی(علیه السلام) برای شرکت در مراسم عزاداری به کربلا می آیند.منبع:شیعه نیوز به نقل از شبستان


موضوعات مرتبط: اخبار
[ یکشنبه ۱۱ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۷:۶ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

                                      اطلاعيه بخش تربيت بدنى

    

بخش تربيت بدنى مجتمع بنى فاطمه (س) كه 1 جلسه استخر را در روز 4 شنبه 14 دى تدارك ديده بود، به علت بارش برف تعطيل  و به روز ديگرى موكول كرد.


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ یکشنبه ۱۱ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۳۲ بعد از ظهر ] [ ]

تربيت بدنى / تمرينات جمعه (1390/10/9) در حالي انجام شد كه اين هفته فقط جوانان به تمرينات آمده بودند و نوجوانان به علت شروع امتحانات  تمريناتشان حداقل اين هفته تعطيل بود. ولي  4 تن از بازيكنان نوجوان به دستور مربيان به تمرين آمده بودند.  

                                            


به گزارش گروه خبرى تربيت بدنى  تمرينات اين هفته از ساعت 11 آغاز و تا ساعت 12:40 ادامه داشت. تمرينات در هواي سردي برگزار مي شد.بعضي از بازيكنان از ساعت 10:45 و بعضي ديگر هم ساعت 11:15(!) خود را به تمرين رسانده بودند  با اين حال تمرينات  راس ساعت 11 آغاز شد.اين هفته عليرضا طاهري و رسول ابراهيمي هر دو با هم و به موقع به تمرينات آمدند ولي هنوز چندي از بازيكنان جوان به تمرين نيامده بودند و زمين تقريبا خلوت بود.

طبق عادت هميشگي ،بازيكنان 2 به 2 كنار هم ايستاده و نرم دويدن را به دور زمين آغاز كردند. بعد از حدود زدن 15 دور به دور زمين چمن ،حركات كششي انجام شد.

بعد از اتمام حركات كششي و تمرين ، آقاي مربي نفرات را جدا كرد و به زمين فرستاد.

تيم سفيد = سيد علي ثاني (دروازه بان) – وحيد دين محمدى – امير اميله – حسين سيمايى – پيمان قرائى – فرشاد خسرو فرد.

تيم سبز = علي موسي زاده (دروازه بان ) –علي آقاسي (نوجوان) عليرضا طاهرى – سجاد نعمت اللهي (نوجوان)-مهدى خرسند - محمد صنعتكار

يك تيم ديگر نيز از بيرون بازي را تماشا ميكرد كه عليرضا طاهري نفرات داخل زمين را با آنها تعويض ميكرد.

تيم نارنجى (تيم ذخيره) =   امير حسين قرائى – محمدرضا مسگر خراسانى – 

تيمها مشخص شدند و بازي شروع شد. تيم سفيد كه از نفرات بهتري نسبت به تيم سبز بهره مي برد مطابق پيش بيني ها بازي را خوب شروع كرد و در همان ابتدا بازيكنان تكنيكي اش كار را تمام كردند. طولي نكشيد كه تيم  سفيد قدرتش را به رخ حريف كشيد و تيم سبز وقتى  به خودش آمد  5 گل را در عرض  10 دقيقه  درون دروازه خود ديد !

طاهري وقتى ديد تيمش اينجوري از هم پاشيده ،دست به تعويض زد كه البته اين تعويض ها هجوم تيمش را بيشتر كرد ولي دفاع مستحكم تيم سفيد نميگذاشت كه بازيكنان سبز به دروازه ثانى نزديك شوند. در انتها اين بازي با نتيجه 6 بر 2 به سود تيم سفيد پايان يافت. سپس مربي، تيم ذخيره (نارنجي) را وارد زمين كرد. با اينكه بازيكنان سفيد خسته به نظر ميرسيدند و طاهري ،وحيد دين محمدي را نيز بيرون كشيده بود اما اين بازي را نيز با نتيجه 4 بر 1 بردند تا بدون شك به عنوان تيم برتر هفته نام بگيرند.

تركيب تيم برتر(تيم سفيد)= سيد علي ثاني (دروازه بان) – وحيد دين محمدى – امير اميله – حسين سيمايى – پيمان قرائى – فرشاد خسرو فرد.

در حاشيه :

·       * موضوع تكراري تعويض توپها كه هر هفته ما آن را به اطلاع مسئولان و خوانندگان ميرسانيم .اين هفته نيز توپهاي هميشگي در تمرين بودند.قرار شد محمدرضا مسگر (مسئول تداركات ) با رسول ابراهيمي (مسئول تربيت بدني) جلسه اي در اين خصوص بگذارند .

·      * بحث  گرفتن مبلغ سالن را بار ديگر رسول ابراهيمي به گوش بازيكناني كه  پول ندادند رساند و اعلام كرد پول را به حسين سيمايى (مسئول امور دفترى تيم )بدهند.

·      * رسول ابراهيمي با لباس شخصي به تمرينات آمده بود و پس از گفتگو با چند بازيكن و در حين دويدن بازيكنان، زمين را ترك كرد.

·     * اين هفته ،تمرين جوانان چند غايب سرشناس داشت.امير عصمت اللهى ،محمد آفتابى،رامين ابراهيمى،حسام دارچيني ،حسن بشارتى و امير رنجبر غايبان تمرين  اين هفته بودند. 

      * متاسفانه به علت نبود دوربين نتوانستيم عكسي از تمرينات تهيه كنيم.


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ یکشنبه ۱۱ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۲۲ بعد از ظهر ] [ ]


در گوشه ای دیگر اما، خبرهای دیگری است: حوزه ی علمیه قم و دروس مراجع معظم تقلید تعطیل است، نه به خاطر ولادت حضرت امام کاظم علیه السلام؛ بلکه به دلیل آنکه هفتم صفر سالروز شهادت غریبانه ی سبط اکبر، حضرت امام مجتبی علیه السلام است. از بزرگ ترهای حوزه که می پرسی می گویند: از زمان حاج شیخ ( آیت الله حائری یزدی موسس حوزه قم ) به بعد، رسم این گونه بوده است. مراجعی چون مرحوم آیت الله بروجردی نیز همین روش را ادامه داده اند. سراغ حوزه ی نجف هم که می روی، دیرینه ای به قدمت فراوان در اعلام هفتم صفر به عنوان روز شهادت می بینی.

"متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید"


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۱ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۴۸ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

جماعتی از محققین و علما مانند شیخ مفید، شهید و کاشف‌الغطاء بعد از تحقیق، روز هفتم صفر را روز شهادت آن حضرت نوشته‌اند من هم موقعی‌ که در این مورد تحقیق می‌کردم، تقریبا اطمینان به این پیدا کردم بنابراین مقتضای تعظیم شعائر، اقامه مجلس عزا، تعطیلی بازار، خروج دسته‌جات و عزاداری در این روز است، و وظیفه صدا و سیما بر پایی عزاداری است و تولد امام کاظم‌(ع) در این روز مانع نباید بشود.

"متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید"


ادامه مطلب
[ جمعه ۹ دی۱۳۹۰ ] [ ۲:۳۷ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


 فدای علی اصغرت بشوم آقا جان!

[ جمعه ۹ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۵۱ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

و در «منتخب» آمده است كه او(پس از دیدن سر پدرش) پدرش را مخاطب قرار داده مي فرمود:

«يا أبَتاهُ، مَنْ ذَاالَّذي خَضبكَ بِدِمائكَ»
«پدر جان، كي صورت منوّرت را غرق خون ساخته؟».«يا أبتاهُ، منْ ذَا الَّذي قَطع و ريدَيْكَ!»
«پدر جان، چه كسي رگهاي گردنت را بريده است؟».

«يا أبتاه، منْ ذا الَّذي أيْتمني علي صغر سِنّي»
«پدر جان، كدام ظالم مرا در كودكي يتيم كرده است؟».

«يا أبتاهُ، منْ لِلْيَتيمة حتّي تَكْبُر»
«پدرجان، كي متكفّل يتيمه ات مي شود تا بزرگ شود؟».

"متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید"


ادامه مطلب
[ جمعه ۹ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۴۹ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

وقتي كه آمدي به برم نو ر ديده ام

گفتم كه بازهم نكند خواب ديده ام

بابا منم شكوفه سيب سه ساله ات

حالا ببين چه سرخ و سياه و رسيده ام

خيلي ميان راه اذيت شدم ولي

رنج سفر به شوق وصالت كشيده ام

(تنها به شوقت اين همه محنت كشيده ام)

اينرا بدان كه بين تو و تازيانه ها

نام تو را به قيمت سيلي خريده ام

در بين اين مسير پر از غصه بارها

از آسمان ناقه چو باران چكيده ام

پايم سرم تمام تنم درد مي كند

از بس كه زجر در دل صحرا كشيده ام

كم سو شده دو چشم من از ضربه هاي او

حتي به زور صوت رسا را شنيده ام

از راه رفتنم تعجب نكن كه من

طعم بد شكستن پهلو چشيده ام

پاهاي من همه پر طاول شده ببين

خيلي به روي خار بيابان دويده ام

چادر ز عمه قرض گرفتم كه زير آن

پنهان كنم ز روي تو گوش دريده ام

بشنو تمام خواهش اين پير كودكت

من را ببر كه جان تو ديگر بريده ام

منبع:مسافر آشنا


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ جمعه ۹ دی۱۳۹۰ ] [ ۰:۴۷ قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
وای وای وای وای

عالمو بهم ریخته

گریه ی غریبونه

گریه ی یه نازدونه

گوشه ی یه ویرونه

میشنوی...؟؟؟

 صدای دختر ارباب

میشنوی...؟؟

ابتا ...ابتا...

من الذی ایتمنی

کی منو یتیمم کرده

کی به غم نصیبم کرده

دختر شهیدم کرده

یا حسین

ابتا یا حسین

یا ثارالله

خوش اومدی پدر جون به گوشه ی خرابه              ببین به روی دستام کبودیه طنابه

نبودی تا ببینی دشمنت با هر بهونه                     میزد بر بازوهای عمه زینب تازیون

چرا به روی لب هات این خون نشسته                  سنگ کدوم غریبه پیشونی تو شکسته

میگفت عمه سفر رفتی به شهر پر ستاره              تو خواب دیدم که آوردی لباس و گوشواره

چادر خاکی من تو پنجه ای گرگه                            عمو بیا کمک کن دست عدو بزرگه

به بابایم امیرالمونین حرفای بد زد                         زوقتی که زمین خوردم به پهلویم لگد زد


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ چهارشنبه ۷ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۳:۵۷ بعد از ظهر ] [ ]

                                     تعطيلى تمرينات نوجوانان بنى فاطمه در اين هفته
    
                            تيم  فوتبال بنى فاطمه  (جمعه) در مجموعه ورزشى سجاد تمرين خواهد کرد.
تربيت بدنى: تيم فوتبال بنى فاطمه (جمعه 1390/10/8) در مجموعه ورزشى سجاد تمرين خواهد کرد.اين هفته، تمرينات 30 دقيقه زودتر از هفته هاى گذشته انجام ميشود و تمرين نوجوانان نيز تعطيل است.

تمرينات تيم بنى فاطمه  اين هفته  فقط يك نوبت انجام ميشود.
نوبت اول كه براي نوجوانان بود به دليل شروع امتحانات حداقل اين هفته تعطيل ميباشد. تمرينات نوبت دوم نيز مختص به جوانان ميباشد كه از ساعت 11تا 12:30 ادامه خواهد داشت.اين تمرين در زمين چمن مجموعه  سجاد انجام ميشود.

              بازيكنان بايد 15 دقيقه قبل از وقت تعيين شده در محل تمرين حاضر باشند.


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ چهارشنبه ۷ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۲:۴۰ بعد از ظهر ] [ ]

ائمه معصومین علیهم السلام که ادامه دهندگان رسالت عظیم هدایت هستند، در طول زندگی افتخارآمیز خود به منظور دعوت الی الله و سوق دادن انسان ها به صفات و رفتارهای نیکو، شیوه های متنوعی را به کار گرفتند که بر اساس آیه 125 سوره نحل، «جدال احسن» و «مناظرات برهانی دور از مغالطه» یکی از انواع آن به شمار می رود.
در دوران امامت امام باقر علیه السلام، عقاید انحرافی و التقاطی فراوانی وجود داشت و فرقه های مذهبی و گروه های سیاسی متعددی فعالیت داشتند. امام در این دوره همچون سدی استوار در برابر نفوذ عقاید باطل آنان ایستادگی می کردند و طی مناظراتی که با سران این گروه ها داشتند، پایگاه های فکری و عقیدتی آنان را در هم می کوبیدند و بی‌پایگی عقایدشان را با دلایل روشن ثابت می کردند...

"متن کامل مناظره حضرت امام باقر با فرد نصرانی را در ادامه مطلب مطالعه نمایید"


ادامه مطلب
[ سه شنبه ۶ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۲:۳۵ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


ازنیمه ،شب گذشته وخوابش نبرده بود

 طفل سه ساله ای که دگرسالخورده بود

 

درگوشه ي خرابه ،به جای ستاره ها

تا صبح ،زخم های تنش راشمرده بود

ازضعف ،نای پاشدن ازجای خود نداشت

آخر سه روز بود که چیزی نخورده بود

با دست های کوچکش آرام و بی صدا

از فرط درد ،بازوی خود را فشرده بود

این نیمه جان مانده هم از لطف زینب است

ورنه  هزار مرتبه ،در راه مرده بود

پیش از طلوع ،بانوی گوهرشناس شهر

آن گنج را به دست خرابه سپرده بود

شاعر:محسن عرب خالقی


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ دوشنبه ۵ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۳:۳۲ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


دوش وقت سحر از یار خبر می آمد

وندر آن ظلمت شب داشت پدر می آمد

بی خود از خویش، دگر درد فراموشش شد

داشت از اوج فلك، قرص قمر می آمد

چه مبارك سحری بود و چه فرخنده شبی

آن شب قدر كه با سوز جگر می آمد

هاتف آن روز بدو مژده دیدار نمود

كه سری در پی او داشت به سر می آمد

همت عمه و انفاس پدر شد ور نه

در همان كوچه دگر حوصله سر می آمد


منبع:حرم شاه


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ دوشنبه ۵ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۴:۲۳ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

آغاز تمرينات تيم بنى فاطمه در فصل زمستان

تمرينات اين هفته تيم بنى فاطمه مطابق هفته هاى پيش در مجموعه ورزشى سجاد پيگيرى شد. تيم  بني فاطمه  مطابق هفته هاي گذشته تمرينات را در مجموعه ورزشي سجاد پيگيري كرد ، اين هفته تمرينات با حضور بازيكنان بيشتري برگزار شد.

*‌عليرضا طاهري مثل تمرينات گذشته پس از آمدن به زمين بازيكنان نوجوان را كه آماده  بودند را به دور زمين دواند.سپس حركات كششي را انجام دادند . 


* بعد از گرم كردن بدن بازيكنان نوجوان تمرين ويژه اي را انجام دادند كه اين تمرين  آقا وسط نام داشت و بعد از اتمام تمرين به 3 گروه تقسيم و راهي بازي شدند و تمرينات آنها به پايان رسيد.

* محمد آفتابي  مثل 2هفته ي  گذشته در تمرین سفيد پوشان به دليل شكستگي مچ دست شرکت نداشت اما دين محمدي و دارچيني  پس از چند جلسه غیبت پا به پای بازیکنان تمرین کرد. 

*تمرين جوانان نيز مانند نوجوانان آقا وسط بود كه با اعتراض شديد آقاي مربي به بازيكناني كه اشتباه ميكردند همراه بود ، پس از اتمام اين تمرين بازيكنان جوان نيز به سه گروه تقسيم و به بازي كردن پرداختند. قانون بازيها طوري بود كه تيم ها كمتر مي توانستند بازي كنند .قانون اين بود كه پس از دادن  10 پاس گل زدن آزاد ميشد.به همين دليل اين هفته نتوانستيم تيم برتر را انتخاب كنيم.

* بحث گرفتن مبلغ از بازيكنان به خاطر  سالني كه هفته هاي گذشته مسئولين گرفته بودند یکی از سوژه‌های اصلی تمرین جوانان بود و بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم در این خصوص صحبت می‌کردند. 

*قرار شد هفته آينده توپ هاي جديدي به تمرين بيايد ، بايد ديد آيا مسئولين بالاخره به قول خود درمورد خريد توپهاي جديد اقدام مي كنند يا خير ...؟!    

 تمرین هفته آينده تيم فوتبال بني فاطمه 30 دقيقه زودتر از هفته هاي قبل در مجموعه ورزشي سجاد برگزار می‌شود.
 


                    براى ديدن عكسهاى تمرين به ادامه مطلب مراجعه كنيد...موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۵ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۲۱ بعد از ظهر ] [ ]

یار سفر کرده‌ی من از سفر آمده 

خرابه را زینت کنم که پدر آمده ‏

خوش آمدی ای پدر! مرا به همره ببر‏

      .................

قدم قدم به زخم دل نمکم می زدند 

پدر پدر می گفتم و کتکم می زدند ‏

خوش آمدی ای پدر! مرا به همره ببر‏

جان پدر کبودی صورتم را ببین 

شبیه مادرت  شدم،  قامتم  را ببین‏

خوش آمدی ای پدر! مرا به همره ببر‏        

           .................            

چرا عذار لاله گون بَرِ من آورده‌ای 

محاسن غرقه به خون بَر من آورده‌ای ‏

خوش آمَدی ای پدر! مرا به همره ببر‏

              .................            

ای عمه‌ها و خواهران! دست حق یارتان 

رفتم به همراه پدر، حق نگهدارتان‏

خوش آمدی ای پدر! مرا به همره ببر‏

منبع: گروه تعزیه14 معصوم


موضوعات مرتبط: شـعـر
[ دوشنبه ۵ دی۱۳۹۰ ] [ ۱۲:۳۲ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


"سایر تصاویر را در ادامه مطلب مشاهده نمایید"


موضوعات مرتبط: آلبوم تصاویر
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۴ دی۱۳۹۰ ] [ ۲۳:۲۲ بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
.: Weblog Themes ByWeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف توسعه و کارورزی اعضا بخش IT مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مشهد ، به منظور راه اندازی وب سایت این مجتمع با هدف توسعه فرهنگ تشیع درفضای مجازی راه اندازی شده است . البته این گام نخستین گام از اهداف 8 گانه تعریف شده است که امیدواریم با لطف خداوند سایر گامها را طبق برنامه برداریم تا بتوانیم توشه ای جهت آخرت ذخیره نماییم.
امکانات وب

بنی فاطمه (سلام الله علیها)

پخش زنده حرم