X
تبلیغات
مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مشهد

مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مشهد
مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها


تصاویر بیشتر در ادامه مطلب قرار گفته است ...


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها، آلبوم تصاویر
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 4 اردیبهشت1393 ] [ 1:50 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

سایر تصاویر در ادامه مطلب قرار گرفته است ...


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها، آلبوم تصاویر
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 4 اردیبهشت1393 ] [ 1:42 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

فرقـی نمیکنـد فاصـله چقـدر باشـد
یک کـوچـه یـا یـک کشـور ..

دوسـت که داشـته باشـی،

نـاخداگاہ دلتنـــگ میشــوی ..

‏فرقـی نمیکنـد فاصـله چقـدر باشـد
یک کـوچـه یـا یـک کشـور ..

دوسـت که داشـته باشـی،

نـاخداگاہ دلتنـــگ میشــوی ..‏


موضوعات مرتبط: اخبار
[ پنجشنبه 4 اردیبهشت1393 ] [ 1:11 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 ] [ 8:36 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
به گزرش خبرگزاری بنی فاطمه - آقاي مهندس ضياء مجيد الصائغ رئيس بخش پروژه‌هاي مهندسي حرم مطهر عباسي گفت: احداث صحن زيرزمين مخصوص بانوان تا پيش از اين صرفا در حد يك پيشنهاد متوقف شده بود كه با موافقت هيات امناي حرم مطهر عمليات اجرائي آن آغاز شد

آقاي الصائغ در ادامه از اجراي اين پروژه توسط يك شركت عراقي خبر داد و گفت: مطالعات اين پروژه بطور كامل انجام و طرح سه بعدي آن با تمام جزئيات تهيه شده است.
وي در ادامه از پيش بيني شمع كوبي به فاصله ۱۱ متري از يكديگر و قطر ۵۰ سانتي متري هر يك از شمع‌ها خبر داد و گفت: به منظور جلوگيري از حركت خاك و بروز هرگونه خسارت در ايوانهاي حرم مطهر اين شمع‌ها پيش بيني و اجرا خواهند شد.

وي مساحت اوليه اين صحن را ۱۰۰۰ مترمربع اعلام و افزود: اين صحن از دو درب امام موسي الكاظم و امام الجواد عليهما السلام دسترسي داشته و ضريحي همراستاي ضريح موجود براي آن پيش بيني شده است.

همچنين در طرح اين صحن براي دسترسي راحت‌تر زائران، پله برقي پيش بيني شده است.

لازم به ذكر است قسمت پروژه‌هاي مهندسي حرم مطهر از زمان تاسيس آن (پس از سقوط رژيم بعثي حاكم بر عراق) دهها پروژه بزرگ را اجرا نموده و بر ساير پروژه‌هاي حرم مطهر نظارت داشته است.

بنی فاطمه
منبع: پايگاه اطلاع رساني حج- شیعه نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 27 فروردین1393 ] [ 12:28 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مراسم شب رحلت مادر حضرت ابالفضل العباس ، حضرت فاطمه ام البنین علیهاالسلام در مجتمع بنی فاطمه از ساعت 20:30 روز شنبه 23 فروردین ماه با قراعت زیارت عاشورا ، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید علی علوی و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام برگزار میگردد


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ شنبه 23 فروردین1393 ] [ 11:4 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه - این اقدام گامی دیگر از تلاش های مسؤولان این بخش از حرم مطهر با هدف ارائه بهترین خدمات به زائران محترم و نظافت و آراستگی مکان های نماز میباشد. کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر، فرش های صحن شریف حرم حضرت عباس را با فرش های فاخر و هم شکل تعویض کردند تا این مکان مقدس آن گونه که شایسته است زیبا و آراسته باشد.

سید محمد هادی محمد معاون رییس بخش نگهداری حرم مطهر در این باره به شبکه الکفیل گفت: در این زمینه 1000 تخته فرش دو در سه ایرانی از شرکت پامچال که از شرکت های معروف ساخت فرش در جهان است تهیه شده است.

وی گفت: انتخاب فرش هایی با این اندازه به خاطر ایجاد سهولت در برداشتن و شستن آنها یا برداشتن آنها به هر دلیل دیگر صورت گرفته است. این فرش ها سطح صحن مطهر را به طور کامل پوشش میدهد. در همین راستا بیست تخته فرش 10×1.5 تهیه و در ورودی های صحن شریف گسترده شده است. این فرش ها نیز از جنس عالی و محکم و به رنگ قرمز براق میباشند. در روزهای آینده شاهد رسیدن فرش هایی با اندازه های بزرگ تر به حرم مطهر خواهیم بود که این فرش ها نیز از همان شرکت تهیه شده اند و این اقدامات در راستای تلاش بی وقفه مسؤولان حرم برای ارائه بهترین خدمات به زائران میباشد.


منبع: خبرگزاری حوزه-شیعه نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار
[ پنجشنبه 21 فروردین1393 ] [ 0:35 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - تمرینات فوتسال مجمع جوانان جمعه این هفته مورخ 22 فروردین ماه تعطیل می باشد و برگزاری آن در هفته های آتی نیز از طریق وب سایت و وبلاگ مجتمع بنی فاطمه اعلام خواهد شد.

بنی فاطمه


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 20 فروردین1393 ] [ 2:21 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ جمعه 1 فروردین1393 ] [ 9:13 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
[ دوشنبه 26 اسفند1392 ] [ 1:17 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
[ دوشنبه 26 اسفند1392 ] [ 1:12 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مراسم ایام فاطمیه به مدت چهار شب از چهار شنبه 21 اسفند ماه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسن قاسمی و حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر ناصر رفیعی و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام  از ساعت 20 برگزار میگردد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 21 اسفند1392 ] [ 4:36 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]برای هر عملی و کاری زینت و آراستگی وجود دارد که باعث متمایز شدن یک چیز با چیز دیگر می‌شود. یکی از اعمال و رفتار انسان بحث طاعت و بندگی خداست که در احادیث و روایات از آن به عنوان بهترین زینت و زیور برای انسان یاد شده است.

امیرالمومنین ( علیه السلام) در حدیثی می‌فرمایند: "هیچ آراسته‏‌ای به زیوری مانند طاعت خدا، آراسته نشد1".ایشان همچین در توصیف نیکوترین سلوک فرمودند: "نیکوترین هیأت (وسلوک) آن است که تو را با مردم آمیزش دهد و در میان آنها زیبایت گرداند و زبان (بدگویی) آنان را از تو باز دارد2"در حدیث دیگری از امیرالمومنین ( علیه السلام) در بیان زیور ایمان می‌خوانیم که حضرت می‌فرمایند: "زیور ایمان، پاکی درون است و نیک رفتاری برون3".ایشان همچنین درباره علت و سبب زیبایی رخسار مؤمن، فرمودند: "زیباییِ رخسار مؤمن از حسنِ عنایت خداست به او4".

منابع احادیث:

1- غررالحکم: 9489 منتخب میزان‌الحکمة: 260

2- غررالحکم: 3470 منتخب میزان‌الحکمة: 260

3- غررالحکم: 5504 منتخب میزان‌الحکمة: 260

4- غررالحکم: 4848 منتخب میزان‌الحکمة: 108

شیعه نیوز - بنی فاطمه

موضوعات مرتبط: اخبار
[ سه شنبه 13 اسفند1392 ] [ 12:3 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

امام علي سلام الله علیه:


هر كس بد اخلاق باشد، خانواده‏اش از او دلتنگ و خسته می ‏شوند.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ سه شنبه 13 اسفند1392 ] [ 11:36 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

مرگ خالد بن ولید 
درروزآخر ربیع الثانی خالد بن ولید بن مغیره مخزونی به اسفل السافلین جهنم شتافت. او 20 سال بعد ازبعثت پیامبر(صلی الله علیه وآله)  دراواخرزندگانی آن حضرت به همراه عمروعاص به ظاهر اسلام را قبول کرد. ابوبکر او را حاکم شام کرد وعمر اورا عزل کرد. پس ازمدتی درشهرحمص مرد ودرهمانجا مدفون شد.

خالد وعمرو عاص ازکسانی بودند که درلیلة المبیت قصد کشتن پیامبرخدا(صلی الله علیه وآله) را داشتند.(1) او به دستورابوبکر خواست امیرالمومنین(علیه السلام) را به شهادت برساند ولی قبل ازهراقدامی آن حضرت متوجه شدند وبا دو انگشت گلوی خالد را آن چنان فشار دادند که خالد نعره کشید و مردم فرار کردند.

آنگاه گفت: ابوبکر وعمر مرا به این کارامر کردند. هر کس واسطه شد آن حضرت اورا رها نکرد تا آنکه ابوبکر عمررا فرستاد وابن عباس را آورد. ابن عباس حضرت را به قبر مطهر پیامبر (صلی الله علیه وآله) وفرزندانش وحضرت صدیقه (سلام الله علیها) قسم داد وحضرت او را رها کرد. ابوبکربه عمرگفت: این هم نتیجه مشورت با تو! چه اینکه عمر، خالد را برای این کار انتخاب کرده بود.(2)

منابع: 
1-  شرح نهج البلاغة: ج 13 ص 304.
2- بحارالانوار: ج 28 ص 305. الصراط المستقیم: ج 1 ص 324. شرح نهج البلاغه: ج 13 ص 303-302.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ یکشنبه 11 اسفند1392 ] [ 1:4 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

1- خلع معاویة بن یزید خود را از خلافت 

هنگامی که یزید بن معاویه در14 ربیع الاول سال 64 هجری به درکات جحیم شتافت فرزندش معاویة به جای وی نشست. او پس ازچهل روزدر25 ربیع الثانی برفراز منبررفت وخطبه خواند و اعمال پدران خود را یاد کرد، وبرجد وپدرخود لعنت کرد و ازافعال ایشان تبری جست وگریه شدیدی نمود وآنگاه خود را ازخلافت خلع کرد. پس از25 یا 30 یا 40 روزبعد ازاین واقعه فوت کرد وبه قولی او را مسموم کردند. پس ازاو خلافت اولاد ابو سفیان تمام شد وبه مروان و آل اومنتقل شد.(1)

منابع:
1- تتمة المنتهی: ص 72. توضیح المقاصد: ص 12- 13.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ سه شنبه 6 اسفند1392 ] [ 1:7 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

"جــــــلـــسه قرآن و عترت مجمع جوانان"
 
دوشنبه شب از ساعت 18:30

با حضور آقای استاد حامد شایسته پور


و حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای طلوع

با قرائت صفحات اغازین سوره رعد

"همراه با جوایز ارزنده"

ویــــــژه نــوجــــوانــــان و جــــــوانـــــان


برگزار میگردد.
بنی فاطمه


موضوعات مرتبط: اخبار، جلسه قرآن و عترت
[ یکشنبه 4 اسفند1392 ] [ 8:21 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - یک مسیحی مقیم شهر گرگان صبح شنبه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان و قرائت شهادتین، به دین مبین اسلام تشرف یافت.

«ایوان میشنکو» با حضور در دفتر آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با قرائت شهادتین به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گروید.

وی، تشرف به اسلام و انتخاب مذهب شیعه را تأثیرپذیری از قرآن کریم و عشق به امام حسین(علیه السلام) برشمرد و گفت: با مطالعه و شواهد عینی که از دین اسلام داشته و دارم، اسلام را دین کاملی یافتم و از صمیم قلب برای هدایت خودم انتخاب کردم.

وی خاطرنشان کرد: عشق به امام حسین(علیه السلام) در وجود ما بوده و هست زیرا همه ساله در ماه محرم در عزای این امام عزیز سوگواری می کنم و از کراماتش بهرمند شده ام.

ایوان میشنکو اضافه کرد: دو خواهرم نیز قبل از من به دین اسلام تشرف یافتند.

آیت الله نورمفیدی نیز در سخنانی با تقدیر از وی خاطرنشان کرد: اگر اعتقاد شما از صمیم قلب باشد و برای هدایت و نزدیکی به پروردگار این دین را انتخاب کرده باشی، قطعا از فیض الهی بهره مند خواهید شد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان برای وی که به وحدانیت پروردگار متعال و ائمه اطهار (ع) اقرار به مسلمانی کرده است، دعای خیر و آرزوی هدایت روزافزون نمود.

منبع: ابنا-شیعه نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار
[ یکشنبه 4 اسفند1392 ] [ 4:19 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

وفات موسی مبرقع
جناب موسی مبرقع پسر حضرت جواد (علیه السلام) درسال 296 هجری درشب چهارشنبه درشهر قم وفات یافت.(1) به نقلی وفات آن جناب در8 ربیع الثانی بوده است.
نام: موسی، کنیه: ابوجعفر، لقب: مبرقع، که ازفرط زیبایی برجمال مبارک نقاب می زد. نام پدر: حضرت جواد الائمه(علیه السلام) و مادرآن حضرت کنیزبود.

منابع:
1- بحارالانوار: ج 45 ص 386. وقایع الشهور: ص 74.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ شنبه 3 اسفند1392 ] [ 1:42 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
صدای غصه های کوچه می آید ...
صدای گریه طفلان ،بوی دود ، یاسی کبود...


فــــاطــمـــیـــه
در راه اســـت
...بيمارم و من جز تو پرستار ندارم
جز ناله ي پيوسته دگر کار ندارم
اي باغ وبهارم ، شد فصل خزانم
من مي روم امشب ، با قد کمانم

از حادثه ي کوچه به کس لب نگوشدم
بين در و ديوار دعاگوي تو بودم
اي من به فداي ، چشمان تر تو
تاهستم علي جان ، هستم سپر تو

موضوعات مرتبط: اخبار، شـعـر، مناسبتها
[ جمعه 2 اسفند1392 ] [ 9:13 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

امام على «علیه السلام» - در نامه ‏اى به کارگزاران خویش نوشتند :

"قلمهاى خود را نازک بتراشید،

فاصله‏ هاى میان سطرها را کمتر کنید،

چیز زیادى ننویسید،

فقط مقصود را برسانید، 

 از پرنویسى خوددارى کنید، 

زیرا که به اموال مسلمانان نمی‏توان زیان‏ رسانید"

آری!علی علیه السلام نگران کاغذ و جوهری بود

که از بیت المال بود و جیب مردم...


حال آیا ما هم همانند مولایمان کار و فکر میکنیم!!!؟

اندکی تامل....

بنی فاطمه


موضوعات مرتبط: اخبار، حدیث هـفته
[ چهارشنبه 30 بهمن1392 ] [ 0:33 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
به گزارش خبرگزاریبنی فاطمه سلام الله علیها-به نقل از شیعه نیوز-معاونت فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در ایران از نصب کتیبه‌های خط معرق ورودی‌های حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) در کربلای معلی خبر داد و گفت: عملیات نصب کتیبه‌ی ورودی «حبیب بن مظاهر» که در جنوب غربی حرم مطهر واقع شده، به پایان رسیده و کتیبه‌ی جنوب شرقی که پنجره‌ی مقبره‌ی یادبود شهدای کربلا در آن واقع شده است، با اتمام فرآیند تعویض پنجره‌ی ضریح، نصب خواهد شد.

کار ساخت این کتیبه‌های خطی که شامل آیات قرآنی است و توسط خطاطان حرم مطهر نوشته شده، مدتی قبل به سرپرستی استاد کاظم‌پور و همکارانش پایان یافت.بنی فاطمه


موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه 28 بهمن1392 ] [ 6:30 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

علائم آخر الزمان

امیرالمومنین (علیه السلام): 

زمانی فرا میرسد که در آن گناه و ظاهر سازی ارزش پیدا میکند.قبح و زشتی کارهای حرام از بین میرود و زنا آشکار میگردد خوردن مال یتیم حلال شمرده میشود ربا خورده میشود و کم فروشی رایج میگردد. شراب را به نام نبیذ،رشوه را به عنوان هدیه وخیانت را عنوان امانت داری حلال میشمرند. مردان شبیه به زنان میشوند وزنان شبیه به مردان احکام نماز راسبک میشمرند و برای غیر خدا به حج میروند.چون این زمان فرا رسید ماه نو گاهی آنقدر در بالای افق ظاهر میشود که گویا دو شبه است وگاهی مخفی میشود به طوری که مردم اول ماه رمضان را روزه نمیگیرند و در آخر ماه روز عید فطر را روزه میگیرند .پس در این هنگام بر حذر باشید از این که در حال غفلت و بی خبری ،عذاب و مجازات الهی شما را فرا گیرد..... 

بحار الانوار 93 /303

بنی فاطمه 


موضوعات مرتبط: اخبار
[ پنجشنبه 24 بهمن1392 ] [ 12:29 بعد از ظهر ] [ ]

1- شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)
به روایت مرحوم ابن شهر آشوب درمناقب وقرمانی دراخبارالدول شهادت ام ابیها فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) دراین روزبوده است.(1)

منابع:
1- بحارالانوار: ج 43 ص 180. مناقب آل طالب: ج 63 ص 406.

انتهای پیام/ ز.ح


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ چهارشنبه 23 بهمن1392 ] [ 5:49 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


آغاز وجوب نماز
در سال اول هجرت در این روز نماز در حضرو سفر واجب شد. (1)

منابع:
1- تقویم المحسنین: ص 16. اختیارات: ص 35.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ سه شنبه 22 بهمن1392 ] [ 4:17 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - بخش آموزش - جلسه قرآن و عترت این هفته بیست و یک بهمن ماه از ساعت 18:30 که ساعت جدید شروع جلسه قرآن و عترت می باشد با تلاوت صفحه 247 و 248    که ایات پایانی سوره مبارکه یوسف می باشد ،شروع شد.
 
در این جلسه آقایان احمد زاده ،مهدی کامل ، طاهری ، مروجی و سجاد ایرجی تلاوت کردند.که نکته تجویدی این هفته را استاد شایسته پور در هنگام تلاون اقای ایرجی بیان کردند که نحوه تلفظ صحیح حرف "ع" بود.

ساعت 19 بود که حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای طلوع نیز به جلسه تشریف اوردند . ایشان جزوه شماره سه بخش عترت را در بین حضار پخش کردند.

از نکات این جزوه که ایات 37 تا 39 سوره یوسف بود میتوان به نکاتی همچون : هدف پیامبران از بهعثت و افتخار به پدران بخاطر ایمان داشتن ایشان به خدا ، رسیدن به حق فقط در راه حق است، اکثریت معیار شناخت صحیح نیست اشاره کرد.

ایشان همچنین داستان شاعر و پادشاهی را که از تند زبانی شاعر دربارش به شدت عصبانی بود و با تدارک یک مهمانی و مصموم کردن او از شر شاعر راحت شود را نیز بیان کردند.

موضوعات مرتبط: اخبار، جلسه قرآن و عترت، صورت جلسات مجمع جوانان
[ سه شنبه 22 بهمن1392 ] [ 0:27 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه علیها السلام- تربیت بدنی - جمعه 18 بهمن ماه باوجود تعطیلی هفته پیش این هفته استقبال گرمی از تمرینات شد . تعداد اندکی از مسولان والبته بازیکنان تیم تدارکات هم حضور داشتند.

بازیکنان  حدودا 10دقیقه ای رو دویدند و ویه ربع هم به گرم کردن با حرکات کششی پرداختند  سپس دعای فرج را قراعت کردند تا تیم تدارکات با اندکی تاخیر ربسیدند و نوبت به اولین مسابقه رسید:

بازی اول:  نمایشگاه1 - 3 جلسه قرآن

قبل از شروع بازی با این که قبلا هم با آقای طاهری هماهنگی درباره بازیکنان جدید تیم نمایشگاه انجام شده بود ولی بازهم ممانعت های گاه بی دلیل ایشان مانع از ورود یکی از بازیکنان جدید این تیم (یحیی قمری) با لباس  نمایشگاه شد ولی بازیکن جدید دیگری(مهدی گلستانی) به بازی آمد که بازهم مورد تعرض آقای داور قرار گرفت که این بار هر طور شد با سماجت بازیکنان نمایشگاه این بازیکن توانست بازی کند!

مثل همیشه دو سه دقیقه اول بازی سرد بود و بازیکنان تحرک خاصی نشون ندادند تا این که با پاسکاری های پیاپی بازیکنان تیم جلسه قرآن دو گل در یک دقیه برای این تیم به ثمر رسید.

بازیکنان تیم نمایشگاه که بی برنامه بازی می کردند بعد از دریافت دو گل به خودشان اومدند و توانستند یکی از گل ها را جبران کنند وچند دقیقه ای رو روی بازی سوار باشند ولی باز هم شوت هایسهمگین بازیکنان جلسه قرآن وارد دروازه نمایشگاه شد و بازی به پایان رسید.


بازی دوم:  نونهالان ب1 -3 نونهالان الف

از این بازی می توان به بازی عالی و بی نقض اسماعیل بازیکن تیم جلسه قؤآن الف و البته ضعف دروازه بانو مدافعان تیم جلسه قرآن ب گفت که با اشتباهاتشان سه گل را دریافت کردند. وصحنه یزیبای بازی ضربه آزاد زیبایی که به گوشه دروازه تیم جلسه قرآن ب رفت که با حرکت دروازه بازه بان حریف این توپ گل نشد.


بازی سوم:  نمایشگاه1 -0 تدارکات

بازی پایاپای بود وتیم تدارکات برای گل نخوردن بیش از زدن گل تلاش می کردند .در چندین  حرکت تیمی از نمایشگاهی ها تیم تدارکات بدجور به لاک دفاعی فرو رفته بود.ولی با شانس و اقبال و به لطف تیرک و بعضی اوقات هم دروازه بان، این تیم گلی نخورد تا این که در یک صحنه مشکوک روی پاس مهدی گلستانی بنیامین پیرایش تک گل مسابقه را به ثمر رساند وبا سوت پایان بازی همه به سوی داور رفتند و اعتراض می کردند.


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ یکشنبه 20 بهمن1392 ] [ 6:42 بعد از ظهر ] [ گروه خبری تربیت بدنی ]
به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مراسم شب وفات کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها روز یک شنبه از ساعت 20 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین استاد قاسمی و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام ،در بلوار پیروزی ، پیروزی 15 ، دهخدا 14 برگزار میگردد.

موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ یکشنبه 20 بهمن1392 ] [ 1:25 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


السلام علیک یابن امیر المومنین ، السلام علیک یا ابالفضل العباس

اَلسّلامُ عليکَ ايُّها العبدُ الصّالحُ المطيعُ للهِ وَ لِرسولهِ و لِأميرِلمؤمنينَ وَ الحسنِ و الحسينِ
صلّي اللهُ عليهم و سَلَّم ، السلامُ عليکَ یا ساقی العطشا یا ابالفضل العباس  و رحمةُ اللهِ و برکاتُهُ

موضوعات مرتبط: اخبار
[ یکشنبه 20 بهمن1392 ] [ 1:20 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
" متن گزارش به زودی روی وبلاگ قرار میگیره"
(با تشکر از امیر مهدی غفوریان ، عکاس بخش تربیت بدنی)


تقسیم شدن تیم ها توسط آقای مربی!قبل از بازی ها ، تلاوت دسته  جمعی دعای فرج امام زمان علیه السلامبازی تیم جلسه قرآن و نمایشگاه، جدال همیشگی و جذاب


یک شوت که البته گل نشد!

بازی تیم جلسه قرآن و نمایشگاه جدالی که جذابیت زیادی داشتبازی نونهالان و یک ضربه ایستگاهی! لحظات نفس گیرتیم سبز پوش نونهالان بیشتر حمله میکردتیم سفید پوش این بار در حال ضد حمله!داور بازی رو نگه داشت!و یک تذکر جدی!!!از یک اوت بهترین موقیعت رو برای گلزنی بدست آوردند بازی به پنالتی کشید!
پنالتی تیم سبز پوش رو حمید رضا کامل دفع کردپنالتی تیم سفید پوش هم گل نشد تا بازیکنانش ناراحت تر هم بشوند!این هفته عدسی هم در کنار زمین موجود بود!
آفرین به این تدارک!آقای بختیاری در حال ...
نوش جانیک عکس یادگاری !!!
نوجونای الان و قدیم!
پایان بازی ها و عکس دسته جمعی


موضوعات مرتبط: اخبار، آلبوم تصاویر، تربیت بدنـی
[ یکشنبه 20 بهمن1392 ] [ 0:26 قبل از ظهر ] [ گروه خبری تربیت بدنی ]


"اسعد الله ایامکم یا مولانا یا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) "

میلاد با سعادت حضرت حسن بن علی العسکری علیه السلام
را به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر ارواحنا فداه
 تبریک و تهنیت عرض می نماییم.
***************************

در جنت دوباره باز گردید

 کتاب عشق تو آغاز گردید

 چه تقصیرم بود از مِی گساری

 لب لعل شما مِی ساز گردید

 و بلبل مهر تو در سینه پرورد

 و او هم عاشق آواز گردید

 دل هر شیعه در این روز میلاد

 ز عشقت واله و تناز گردید

 که وقت شادی و وقت سرور است

 دل هر عاشقی امشب خمور است


موضوعات مرتبط: اخبار، شـعـر، مناسبتها
[ شنبه 19 بهمن1392 ] [ 2:50 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - جلسه ماهانه تفسیر نهج البلاغه توسط استاد درایتی روز پنج شنبه 17 بهمن ماه از ساعت 20 در منزل ایشان واقع در خیابان دانشگاه ، دانشگاه یک برگزار میگردد.


لازم به ذکر است که جلسه تفسیر قرآن استاد درایتی نیز جمعه ها بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء توسط ایشان برگزار میگردد.

موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ چهارشنبه 16 بهمن1392 ] [ 8:0 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]قسمتی از بین الحرمین برای ادای نماز و مناسک دینی و رفاه حال زائران با قالی های نفیس فرش شد.

 السلام علیک یا یا ابا عبدالله حسین (علیه السلام)

السلام علیک  یا ابا الفضل العباس (علیه السلام)


اللهم الرزقنا زیارت الحسین علیه السلام فی کل عام

موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 16 بهمن1392 ] [ 10:23 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه علیها السلام - بخش آموزش - جلسه قرآن و عترت این هفته از ساعت 18 با حضور استاد شایسته پور و تلاوت صفحه 245 از قرآن مجید که ایات 79 تا 86 سوره مبارکه یوسف بود آغاز شد.

تلاوت این جلسه از جلسات قرآن و عترت مجمع جوانان از صفحات 245 و 246 قرآن مجید که ایات مربوط به فراق حضرت یوسف و پدرشان حضرت یعقوب علیهما السلام بود.

در این جلسه آقایان سالاری ، بازیان فرد ، محمد صالح ، محمد رضا طاهری ، حاج آقای دانشمند، احسان طاهری ، یونس نوروزیان ،علی قمری،آقای سید علی بختیاری و اقای جواد کاملان صفحات مذکور را تلاوت نمودند.

مابین تلاوت قاریان استاد شایسته پور نحوه صحیح وضو گرفتن را برای نوجوانان شرح میدادند و به نکاتی از رعایت وضوو اب وضو اشاره کردند که باید آب کر باشد ، پاک باشد ، غصبی نباشد و مضاف نباشد ( افزودنی نداشته باشد )

ضمنا نکته تجویدی ین هفته نیز آیه 79 سوره یوسف بود که ادغام متقاربین و تلفظ دو حرف نزدیک به هم بود در کلمه "ما فرَطتم ..."که استاد شایسته پور تلفظ صحیح آن را در حین تلاوت قاریان توضیح دادند.

این جلسه شاهد عدم حضور حاج آقای طلوع روحانی محترم جلسه قرآن بودیم که سبب پرسش خیلی از افراد حاضر در جلسه نیز شد.


موضوعات مرتبط: اخبار، جلسه قرآن و عترت، صورت جلسات مجمع جوانان
[ سه شنبه 15 بهمن1392 ] [ 10:13 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]


موضوعات مرتبط: اخبار
[ سه شنبه 15 بهمن1392 ] [ 8:19 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
 مرگ هارون الرشید
درشب چهارم سال 193 هجری  شقی پلید هارون الرشید در سن 45 سالگی به درک واصل شد.(1)
او 23 سال خلافت کرد و قبرش پشت سر امام رضا(علیه السلام) قراردارد و جا دارد زائرین هارون را لعنت کنند.

منابع:
 توضیح المقاصد: ج 13. التنبیه و الاشراف: ص 299. 


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ سه شنبه 15 بهمن1392 ] [ 8:19 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
 
به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه علیها السلام- تربیت بدنی -امروز 11 بهمن ماه با وجود این که تمرین در سالن عدالت توسط مسئولین مربوطه لغو گردیده بود اما جمعی از نوجوانان که شامل اعضای تیم جلسه قرآن و نمایشگاه کتاب بودند ساعت 9:15 صبح با روحیه بسیار بالا وارد زمین ورزشی رسالت شدند.

چند دقیقه بعد بازیکنان به دو تیم نمایشگاه و جلسه قرآن تقسیم شدند و به بازی پرداختند .

بازیکنان بدون توجه به سردی هوا با بازی زیبای خود حال وهوای زمین را گرم کرده بودند.

بازیکنان تیم نمایشگاه هر دو بازی خود را با برتری به پایان رساندند

بازی اول: 15-14

که از اواسط بازی یک نفر از افراد حاضر در زمین به کمک تیم جلسه قرآن امده و او و الیاس سخاوتی بازی را سرعتی تر کردند ولی حسین درستکار نیز حملات بسیار خوبی را تدارک میدید که نیمی از ان ها به ثمر نمی نشست! در ان طرف میدان نیز تیم نمایشگاه با همکاری خوب بازیکنان این تیم و با وجود این که در بعضی دقایق یک بازیکن کمتر نیز داشت!با در دست گرفتن نبض بازی توانست از  کمترین موقیعت ها حداکثر استفاده را کرده و با اختلاف یک گل بازی را به نفع خود تمام کند.

و بازی دوم: 20-19

این بازی از ابتدا با حضور همان بازیکنان بازی اول آغاز شد ولی برعکس بازی اول این تیم جلسه قرآن بود که با زدن گل های متمادی بازی را در دست داشت و حتی نتیجه این بازی در اوسط 12-9 به نفع این تیم بود!

اما بازیکنان نمایشگاه به یکباره هم قسم شدند تا انتقام شکست های هفته های گذشته را گرفته و برتری خود را به حریف دیکته کنند.در این بازی بنیامین پیرایش نقش مهمی را درون دروازه این تیم ایفا میکرد و سید علی حسینی نیز با جمع کردن توپ ها در دفاع این تیم برای امیر مهدی غفوریان موقیعت ایجاد میکرد و او نیز علی قمری و امیر عباس معتمدیان را در موقیعت گلزنی قرار میداد و یا با شوت های راه دور خودش دروازه حریف را به لرزه در می آورد.

در ان سوی زمین نیز حضور دوبازیکن نونهال که در کنار زمین حضور داشتند در تیم جلسه قرآن توسط علی معتمدیان جالب بنظر میرسید و بر سر نخواستن این دوبازیکن در ابتدا بحث بود! اما این دوبازیکن با جسوری و بازی زیبای خود نشان دادند که سن کم مانع بازی زیبا نیست و جواب اعتماد مدیر تیم نمایشگاه را که این دو بازیکن را به تیم جلسه قرآن اورده بود دادند.

در اواخر بازی تیم جلسه قرآن باز به خود امده و بازی را با نتیجه 18-16 دنبال میکردند اما به یکباره با رفتن یکی از بازیکنان این تیم غافلگیر شده و نتیجه را با یک گل اختلاف به تیم نمایشگاه واگذار کردند. 

البته باید در نظر داشت که  در بین  تیم جلسه قرآنی ها بازیکنان محلی با قابلیت های بالا نیز حضور داشتند.

تیم نمایشگاه در چندین صحنه با پاسکاری های بی نقص و کم نظیر به موقعیت  می رسیدند که بعضی از آن ها را نیز وازد دروازه تیم حریف می کردند.

ستاره بازی ها نیز امیر مهدی غفوریان بود...

امدواریم این هفته با توجه به سرمای هوا در سالن دادگستری تمرینات را پیگیری کنیم...

گروه خبری تربیت بدنی

 


موضوعات مرتبط: اخبار، تربیت بدنـی
[ دوشنبه 14 بهمن1392 ] [ 5:59 بعد از ظهر ] [ گروه خبری تربیت بدنی ]

جلسه قرآن و عترت مجتمع بنی فاطمه (سلام الله علیها)

با حضور استاد آقای شـــایـــســتـــه پـــــور در بخش قرائت و

حجت الاسلام والمسلمین حـــاج آقــــای طــــلــــــوع  در بخش عترت

 دوشنبه این هفته از ساعت 18:۰۰ برگزار می گردد

ضمنا کسانی که زودتر حضور پیدا کنند می توانند در قرعه کشی حضور، شرکت نمایند

لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را به سامانه پیام کوتاه مجمع جوانان به شماره

30007340

ارسال نمایید.


موضوعات مرتبط: اخبار، جلسه قرآن و عترت
[ یکشنبه 13 بهمن1392 ] [ 11:36 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش شیعه آنلاين، شبکه اجتماعی «شیعه پلاس» اولین شبکه اجتماعی شیعی شب گذشته توسط یک هکر وهابی، هک شد.
مدیر این شبکه اجتماعی طي اظهاراتي گفت: شبکه اجتماعی «شیعه پلاس» که از استقبال خوبی برخوردار شده بود، توسط هکرهای وهابی به طور موقت هک شده و مسئولان فنی این شبکه اجتماعی در حال برگرداندن آن هستند.

وي در ادامه افزود: در صفحه ای که این هکر بر روی شبکه اجتماعی «شیعه پلاس» گذاشته، خود را ایرانی معرفی کرده اما در بالای تصویر عبارت "لا اله الا الله، محمد رسول الله" را به سبک پرچم عربستان سعودی آورده است.

مدیر این شبکه اجتماعی همچنين گفت: این مسأله در حال پیگیری و به امید خدای متعال، کمتر از چند ساعت دیگر به شکل اول خود باز خواهد گشت و کاربران این شبکه اجتماعی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

گفتين است در سال های اخیر با توجه به رشد روز افزون مذهب حقه تشیع در سراسر جهان، جریان های تکفیری منطقه به حملات سایبری روی آورده اند تا بتوانند به خیال خام خود، نور اهل بیت علیهم السلام را خاموش کنند.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 9 بهمن1392 ] [ 10:33 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها ، بارش شدید و کم سابقه باران، این رحمت الهی در کشور عربستان و به ویژه مدینه منوره موجب خوشحالی زائران و اهالی این شهر شد.شدت بارش باران به گونه‌ای بود که به گفته برخی از زائران یادآور باران سیل آسای چندین سال پیش در مکه مکرمه و در موسم حج بود.

در پی بارش رحمت الهی در شهر مدینه که موجب مطبوع و بهاری شدن هوا برای زائران حرم نبوی و ساکنان این شهر شده خوشحالی مردم را نیز به دنبال داشته و اهالی از آن به عنوان باران کم سابقه یاد می‌کنند.در اثر بارش باران که باعث تجمیع آب در خیابان‌ها و معابر عمومی و پیاده رو‌ها شده، صبح امروز چهارشنبه 9 بهمن درهای قبرستان بقیع برروی زائران بسته شد و اجازه ورود آنان به این قبرستان شریف داده نشد.

پیگیری‌های حاکی از آن است که مسئولان حرم نبوی و قبرستان بقیع علت این اقدام را بارش باران عنوان می‌کنند.همه روزه زائران ایرانی و غیرایرانی بعد از نماز صبح اجازه ورود به قبرستان بقیع در جوار حرم شریف و مطهر نبوی را می‌یافتند تا چند ساعتی به خاندان رسول خدا(ص) و ائمه مظلوم بقیع عرض ارادتی داشته باشند.هم اکنون هوای مدینه نیمه ابری و گاه تمام ابری و بهاری است که در هوای معمولاً گرم این شهر اتفاقی خوشایند و مورد خواست و رضایت زائران است.

منبع: حج - شیعه نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 9 بهمن1392 ] [ 4:55 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان ]
.: Weblog Themes ByWeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف توسعه و کارورزی اعضا بخش IT مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مشهد ، به منظور راه اندازی وب سایت این مجتمع با هدف توسعه فرهنگ تشیع درفضای مجازی راه اندازی شده است . البته این گام نخستین گام از اهداف 8 گانه تعریف شده است که امیدواریم با لطف خداوند سایر گامها را طبق برنامه برداریم تا بتوانیم توشه ای جهت آخرت ذخیره نماییم.
امکانات وب
روزشمار فاطمیه

بنی فاطمه (سلام الله علیها)