مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مشهد
مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها
[ شنبه 28 تیر1393 ] [ 12:20 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

ضربت خوردن امیرالمومنین (علیه السلام)
در19 رمضان سال 40ھ درنماز صبح درمسجد کوفه با شمشیری مسموم به دست ناپاک ابن ملجم برفرق مبارک امیرالمومنین (علیه السلام) ضربت وارد شد. (1)در13 ماه رمضان سال 40ھ حضرت مولی الموحدین علی بن ابی طالب امیرالمومنین (علیه السلام) بعد از فارق شدن از جنگ نهروان از شهادت خود خبر دادند. درآن روز حضرت برفراز منبر بعد از بیان کلماتی گهرباردرحقایق اسلام درآخربیانات شریف خود به فرزندشان امام حسن مجتبی (علیه السلام) فرمودند: تا امروز چند روزازماه مبارک می گذرد؟ امام مجتبی (علیه السلام) فرمودند: 13 روز گذشته است. ازامام حسین (علیه السلام) پرسیدند: چند روز باقی مانده است؟ امام حسین (علیه السلام) فرمود: 17 روز باقی مانده است. دراین هنگام امیرالمومنین (علیه السلام) دست به محاسن مبارک گرفتند  و فرمودند: نزدیک است این موی من به خون سرم خضاب شود.

درشب 16 ماه رمضان سال 40ھ امیرالمومنین (علیه السلام) درخواب پیامبررا دیدند و آن حضرت به نزدیک شدن ملاقاتشان دربهشت به امیرالمومنین (علیه السلام) بشارت دادند و امیرالمومنین (علیه السلام) به دخترشان ام کلثوم خبر دادند. درشب نوزدهم امیرالمومنین (علیه السلام) روزه را درمنزل ام کلثوم افطار نمودند. (2 درشب 19 ماه رمضان سال 40 ھ وردان و شبیب که با ابن ملجم درشهادت امیرالمومنین (علیه السلام) همراه بودند درحین درگیری کشته شدند.

درسال چهلم گروهی ازخوارج درمکه جمع شدند و بر کشتگان نهروان گریستند. سه نفراز آنان با هم پیمان بستند که در یک شب امیرالمومنین (علیه السلام) و عمروعاص و معاویه را بکشند.
ابن ملجم کشتن امیرالمومنین (علیه السلام) را برعهده گرفت و وارد کوفه شد وبا کمک قطام بنت اخضر که ابن ملجم قصد ازدواج با او را داشت و با همدستی شبیب بن یجره و وردان بن مجالد تصمیم خود را عملی کرد. درصبح روز نوزدهم بعد از اذان صبح امیرالمومنین (علیه السلام) وارد مسجد شد و صدای نازنین ایشان به "یا ایها الانسان الصلاة" بلند شد.

سپس آن حضرت مشغول نماز شد. هنگامی که در رکعت اول سر ازسجده برداشت شبیب برآن حضرت حمله  ور شد ولی شمشیرش خطا کرد. بلا فاصله ابن ملجم لعنة الله حمله کرد و شمشیر او فرق مبارک آن حضرت را شکافت و محاسن شریفش به خون فرق مبارکش خضاب شد و صدای مبارکش بلند شد.

بِسمِ اللهِ وَ باللهِ وَ عَلی مِلَّةِ  رَسولِ اللهِ فُزتُ وَ رَبِ الکَعبَةِ.

صدای جبرئیل بلند شد: تَهَدَّمَت۟ وَاللهِ اَر۟کانُ الهُدی وَانطَمَسَت و الله نجوم السماء اَعلامُ التُّقی و انفَصَمَت ولله العُروة  الوُثقی قُتِل ابنُ عَم محمد المُصطفی، قُتل الوَصیُّ المُجتَبی قُتِلَ علیُّ المُرتَضی، قُتل والله سید الأوصیاءِ، قَتَلَهُ اَشقَی الاَشقیاء. (3)

منابع:
1- بحار النوار: ج 42 ص 199. اختیارات: ص 38.
2- بحار النوار: ج 42 ص 225، 226، 238. تهج السعادة: ج 7 ص 101، 119.
3- بحار النوار: ج 42 ص 282، 285. انوار العلویة: ص 377، 379.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ پنجشنبه 26 تیر1393 ] [ 4:47 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

شهادت مختار
درسال 67ﻫ درچنین روزی مختار بن ابی عبیده ثقفی به شهادت رسید ومزار او کنارمرقد حضرت مسلم درانتهای مسجد کوفه است. (1) مصعب بعد از به شهادت رساندن مختار دستورداد همسراو را دستگیرکنند. او زنی مومنه به نام عمره دخترنعمان بن بشیر انصاری بود. مصعب گفت: برائت بجوی از شوهرت او گفت: چگونه برائت بجویم از کسی که روزها روزه و شب ها به نمازمشغول بود و خون خود را برای خدا و پیامبر(صلی الله علیه وآل) نثار کرد و خون خواهی فرزند پیامبر(صلی الله علیه وآل) نمود؟ مصعب درحالی که شمشیرش را ازغلاف بیرون کشیده بود گفت: پس تو را به شوهرت ملحق می کنم.

 
همسرمختار جواب داد: پس ازاین مرگ بهشت است و به خدا قسم هیچ چیزی را بر محبتم به علی بن ابی طالب (علیه السلام) ترجیح نمی دهم. درگرمای هوا درصحرایی بین حیره و کوفه دست وپای او را بستند و بعد گردن او را زدند و سرازبدنش جدا کردند. این زن مومنه اولین زن شهیده ای است که درمحبت امیرالمومنین (علیه السلام) با شکنجه شهید شد. (2)


منابع:
1- بحارالانوار: ج 45 ص 386. فیض العلام: ص 33.
2- المختارالثقفی: ص 40. تاریخ دمشق: ج 69 ص 296.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ شنبه 21 تیر1393 ] [ 10:20 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

 

جزوات هر شب را با کلیک روی لینک آن دانلود کنید

 

جزوه شب هفتم ماه مبارک رمضان

 

جزوه شب هشتم ماه مبارک رمضان

 

با عرض پوزش به علت نقص در تعداد جزوات،

جزوات شب های دیگر به زودی اضافه خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها، جلسه قرآن و عترت
[ پنجشنبه 19 تیر1393 ] [ 0:15 قبل از ظهر ] [ امیرعباس معتمدیان ]

 

 

 

 

وفات ام المومنین ، مادر حضرت زهرا سلام الله علیها، اولین بانوی مسلمان، حضرت خدیجه کبری (علیها السلام) رو تسلیت عرض می نماییم.

ان شالله با ظهور فرزند شان حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه در حرم ایشان زیارت قبر مطهرشان روزی مان گردد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ سه شنبه 17 تیر1393 ] [ 6:49 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه ،  این عالم ربانی که مدتی به بیماری کم خونی مبتلا شده بود، ساعتی پیش جان به جان آفرین تسلیم کرد.آیت الله سید جواد حیدری ملقب به "آسیدجواد" متولد سال 1305 هجری شمسی و فرزند حاج سید ابوالقاسم از روحانیون بنام استان یزد بشمار می آمد که بیش از 30 سال در ماه مبارک رمضان در مسجد برخوردار یزد حضور می یافت و سخنرانی وی باحضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

وی سال جاری بعلت بیماری و کهولت سن، نتوانست ماه مبارک رمضان در مسجد برخوردار حضور یابد."آسیدجواد" از مشی اخلاقی بالایی برخوردار بود، بطوریکه مایه آبروی روحانیت و دفتر وی ملجاء و پناهگاه مردم بشمار می آمد.

منبع: ایلنا -شیعه نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار
[ یکشنبه 15 تیر1393 ] [ 3:59 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]


به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - جلسه قرآن و عترت مجمع جوانان  در طول سال هر دوشنبه شب بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار میگردد در ماه قرآن ، ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت 21 با حضور اساتید برجسته استان ویژه نوجوانان دختر و پسر همراه با برنامه های متنوع تفریحی برگزار میگردد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ سه شنبه 10 تیر1393 ] [ 6:44 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/04/25/13920425000194_PhotoL.jpg

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - نقل است هرگاه هلال ماه رمضان در آسمان خودنمایی می کرد، امام علی‌بن موسی‌الرضا(علیه السلام) رو به قبله می‌ایستاد، دستان خود را به آسمان بلند می‌کرد و از خداوند می‌خواست آن را هلال مبارکی قرار دهد. ایشان در دعای خود توفیق روزه‌داری، سلامت جسم و اطاعات از پروردگار متعال را طلب می‌کرد.


عالم آل محمد(صلی الله علیه واله) درباره فلسفه روزه نیز فرموده اند:

«علّه الصوم لعرفان مسّ الجوع والعطش لیکون ذلیلاً مستکیناً مأجوراً محتسباً صابراً، ویکون ذلک دلیلاً له على شدائد الآخره، مع ما فیه من الانکسار له عن الشهوات، واعظاً له فی العاجل، دلیلاً على الآجل لیعلم شده مبلغ ذلک من أهل الفقر والمسکنه فی الدنیا والآخره؛

علت روزه از براى فهمیدن درد گرسنگى و تشنگى است تا بنده، ذلیل و متضرع و مأجور و صابر باشد و شدائد آخرت را درک کند، علاوه بر این که در روزه امیال نفسانی شکسته شده و موعظه‌ای هست براى امر آخرت و آگاهی از حال اهل فقر و تنگدستی در دنیا و آخرت.» (عیون اخبار الرضا(علیه السلام)، جلد دوم، صفحه 178)
 
همچنین در دعای شصت و یکم کتاب «صحیفه رضویه جامعه» که به همت بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه السلام) منتشر شده، درباره دعای حضرت هنگام افطار آمده است:
 
عنه قال: من قال عند إفطاره: «اللّهم لکَ صُمنا بتوفیقک وعلی رِزقکَ اَفطَرنا بِاَمرک، فَتقبّلهُ مِنّا واغفر لنا، اِنّک اَنت الغَفورُ الرّحیم» غفرالله ما دخل علی صومه من النقصان بذنوبه.
 
از امام رضا(علیه السلام) نقل شده که فرمودند: هر کس هنگام افطارش بگوید: «خداوندا! با توفیق تو برایت روزه گرفتیم و با دستور تو با روزی‌ات افطار کردیم، پس آن را از ما بپذیر و ما را بیامرز، به راستی که تو خودت بسیار آمرزنده و بسیار مهربانی»؛ خداوند هر نقص و عیبی را که به خاطر گناهانش بر روزه او وارد شده، می‌آمرزد.
 
این شبیه دعایی است که امیرالمؤمنین امام علی(علیه السلام) هنگام افطار زمزمه می‌فرمود: «بِسْمِ اللّهِ اَللّهُمَّ لَکَ صُمْنا وَعَلى رِزْقِکَ اَفْطَرْنا فَتَقَبَّلْ مِنّا اِنَّکَ اَنْتَ السَّمیعُ الْعَلیمُ»؛ خدایا براى تو روزه گرفتیم و با روزى تو افطار می‌کنیم پس از ما بپذیر که به راستى تو شنوا و دانایى.

منبع:وبگاه شمس توس -شیعه نیوز
بنی فاطمه


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ دوشنبه 9 تیر1393 ] [ 7:9 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

ماه رمضان نهمین ماه از ماههای قمری و بهترین ماه سال است. واژه رمضان از ریشه «رمض» و به معنای شدت تابش خورشید بر سنگریزه است.
می‌گویند چون به هنگام نامگذاری ماه های عربی، این ماه در فصل گرمای تابستان قرار داشت، ماه «رمضان» نامیده شد، ولی از سوی دیگر، «رمضان» از اسماء الهی است. این ماه ماه نزول قرآن و ماه خداوند است و شب‌های قدر در آن قرار دارد. فضیلت ماه رمضان بسیار زیاد و نامحدود است.ماه رمضان ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شریف‌ترین ماه‌های سال است. در این ماه درهای آسمان و بهشت گشوده و درهای جهنم بسته می‌شود، و عبادت در یکی از شب‌های آن ( شب قدر ) بهتر از عبادت هزار ماه است.
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در خطبه شعبانیه خود درباره فضیلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی آورده است؛ ماهی که نزد خداوند بهترین ماه‌ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است.
بر مهمانی خداوند فرا خوانده شدید و از جمله اهل کرامت قرار گرفتید. در این ماه، نفس‌های شما تسبیح، خواب شما عبادت، عمل‌هایتان مقبول و دعاهایتان مستجاب است.
پس با نیت‌ای درست و دلی پاکیزه،‌ پروردگارتان را بخوانید تا شما را برای روزه داشتن و تلاوت قرآن توفیق دهد. بدبخت کسی است که از آمرزش خدا در این ماه عظیم محروم گردد. با گرسنگی و تشنگی در این ماه، به یاد گرسنگی و تشنگی قیامت باشید.»آن گاه پیامبر اکرم وظیفه روزه‌داران را برشمرد و از صدقه بر فقیران، احترام به سالخوردگان، ترحم به کودکان، صله ارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهربانی به یتیمان و نیز عبادت و سجده های طولانی، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن و فضیلت اطعام در این ماه سخن گفت.به برخی از حوادث و رویدادهای مهم این ماه اشاره می‌شود:


وفات حضرت خدیجه در دهم رمضان سال دهم بعثت.
ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام نیمه رمضان سال دوم هجرت.
جنگ بدر در سال دوم هجرت.
فتح مکه در سال هشتم هجرت.

 


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ یکشنبه 8 تیر1393 ] [ 8:11 بعد از ظهر ] [ امیرعباس معتمدیان ]

1- ولایت عهدی امام رضا (علیه السلام)
در7 رجب سال 200ﻫ  مأمون عباسی نامه ای به امام رضا (علیه السلام) نوشت و آن بزرگواررا برای ولایت عهدی خویش به مرو فراخواند. در روز اول ماه رمضان سال 201ﻫ مردم با حضرت رضا (علیه السلام) به ولایت عهدی بیعت کردند.(1)

2- احتجاج اُبی بن کعب برابوبکر
هنگامی که ابوبکر در روز جمعه اول ماه رمضان خطبه ای خواند ابی بن کعب ایستاد و خطبه ای خطاب به انصار و مهاجرقرائت کرد. دراین خطبه ابی بن کعب از فضائل ومناقب حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) و جانشین بلافصل بعد از رسول خدا(صلی الله علیه وآله) ایراد سخن کرد و در دفاع ازولایت جواب همگان را داد. قسمتی ازخطبه ابی بن کعب چنین است:

آیا نمی دانید که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمود: وصیت می کنم به شما که با اهل بیتم به خیرو خوبی کسی برآنها پیشی نگیرد بلکه آنها را مقدم بدارید. کسی به آنها دستور ندهد بلکه به دستورات آنان را گوش فرا دهید...(2)

3- مرگ مروان
دراین روز درسال 65ﻫ مروان بن حکم درسن 61 یا 63 یا 81 سالگی دردمشق به درکات جحیم شتافت و مدت خلافت او 9 ماه بود. مروان پسر حکم بن ابی العاص بود و به وزغ بن وزغ ملقب گردیده بود. او و پدرش مورد لعن پیامبر(صلی الله علیه وآله) واقع شدند حتی عایشه به مروان گفت شهادت می دهم که پیامبر(صلی الله علیه وآله) پدرت را لعن کرد در حالی که تو درصلب او بودی. مروان درعداوت با خدا و پیامبر و اهل بیت خصوصا امیر المومنین (علیه السلام) از زمان عثمان تا آخرایام خود بسیار کوشید. او درایام خلافت عثمان فتنه ها به پا کرد. بعد از آنکه مروان به معاویه پیوست هرگاه حکومت شهری به او داده می شد درترویج سب(دشنام ) امیرالمومنین (علیه السلام) مصربود. مروان بعد ازهلاک شدن یزید به جای وی نشست، و همسر او را به عقد خود درآورد و نه ماه خلافت کرد. همسر یزید زهری درغذای او ریخت که لال شد و آخرالامرمتکا بردهان او گذاشت و با کنیزان روی او نشستند تا اینکه دراول ماه رمضان به درک واصل شد. (3)

4- جنگ تبوک
دراول ماه رمضان سال 9 ﻫ  جنگ تبوک به وقوع پیوست. این جنگ را فاضحه نیزمی گویند زیرا منافقین مدینه و کسانی که قصد کشتن پیامبر(صلی الله علیه وآله)  را درعقبه داشتند رسوا و مفتضح شدند. به لشکری که دراین جنگ شرکت کردند جیش العشرة می گویند، زیرا درسختی وزحمت فراوان با اینکه ایام جمع آوری محصول بود به جنگ رفتند. دراین جنگ عده ای از زن ها نیز همراه حضرت حرکت کردند. ازسوی دیگر 82 نفرازمنافقین مدینه با عذرتراشی به جنگ نرفتند و درمدینه ماندند تا درغیاب آن حضرت خانه ایشان را غارت کنند و خانواده ایشان را از مدینه بیرون نمایند. دربازگشت از تبوک چهل نفراز منافقین که همراه حضرت بودند تصمیم گرفتند وقتی شتر حضرت بالای گردنه می رسد کدوها را پرازریگ نمایند و به زیر دست و پای شتر حضرت رها کنند تا شتر رم کند و پیامبر(صلی الله علیه وآله)  از شتر افتاده و به قتل برسد. هنگام اجرای توطئه شتر حضرت قدم ازقدم برنداشت و مکر منافقین شکست خورد وخداوند وجود مقدس پیامبر(صلی الله علیه وآله) را حفظ کرد. درتبوک جنگی صورت نگرفت وآن حضرت با لشکر به مدینه بازگشتند.

5- وفات حضرت نفیسه
دراین روز درسال 208 ﻫ زاهده عابده حضرت نفیسه خاتون دختر حسن بن زید بن حسن بن علی بن ابی طالب(صلی الله علیه وآله)  درمصر وفات  کرد. شوهر آن حضرت اسحاق مومتن پسر حضرت صادق (علیه السلام) بوده و از طرف مادر منتسب به آقا قمر بنی هاشم (علیه السلام) است. (4)

منابع:
1- بحارالانوار: ج 49 ص 128، ج 99 ص 43. تاریخ طبری: ج 7 ص 139.
2- بحارالانوار: ج 28 ص 222، ج 29 ص 82. احتجاج: ج 1 ص 153.
3- شفاء الصدور: ج 1 ص 323. تتمة المنتهی: ص 81- 78.
4- وقایع الشهور: ص 187. زندگانی سیده نفیسه: ص 45-43.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ یکشنبه 8 تیر1393 ] [ 5:18 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

گروهي از داوطلبان مبارزه با گروهكهاي تكفيري (داعش) پس از زيارت مرقد مطهر حسيني به جبهه‌هاي مبارزه با گروهكهاي داعش پيوستند.حاج فاضل عوز مسئول بخش حفاظت حرم مطهر اظهار داشت: درپاسخ به فتواي حضرت آيت الله سيد علي سيستاني مرجعيت ديني اعلي مبني بر دفاع از عراق و مقدسات اين كشور گروه دوم داوطلبان مبارزه با گروههاي تكفيري (داعش) به ارتش و نيروهاي نظامي پيوست.

فاضل عوز افزود: بيشتر داوطلبان از كاركنان و خدام آستان قدس حسيني هستند كه بمدت ده روز آموزش ديده و سپس براي پيوستن به ارتش و نيروهاي نظامي كشور جهت مبارزه با گروهكهاي (داعش) اعزام مي‌شوند.گروه دوم داوطلبان بيشتر از ۴۰۰ نفر واز سنين ۱۷ تا ۸۰ ساله بوده است، وگروههاي ديگري نيز از داوطلبان به زودي به مدافعان از وطن و مقدسات اين تمامي عراقي‌ها تا راندن گروهكهاي تكفيري و حاميان آنان باهدف پيروزي و شهادت بدون وقفه خواهند جنگيد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ پنجشنبه 5 تیر1393 ] [ 11:26 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

دربارهٔ اعمال ماه شعبان از ريان بن صلت روايت شده است كه امام رضا (عليه السلام) بيان داشته اند: هر كس در هر يك از روزهاي ماه شعبان هفتاد مرتبه: «استغفرالله و اسأله التوبه» بگويد، خداوند براي او برات رهايي از آتش و پروانه گذر از صراط مي‌نويسد و او را به سراي آرامش مي‌برد و نيز از علي بن الحسن بن علي بن فضال، از پدرش روايت است كه از علي بن موسي الرضا (علیه السلام) شنيده است كه ايشان فرمودند: هر كس در ماه شعبان هفتاد مرتبه از خداي تبارك و تعالي آمرزش بخواهد، خداوند گناهانش را بيامرزد، حتي اگر به شمار ستارگان باشد.

علاوه بر اين امام رضا (عليه السلام) در جايي ديگر مي‌فرمايند: روزه ماه شعبان، كفاره گناهان بزرگ است، حتي اگر مردي خون ناروايي را ريخته باشد و روزهايي از اين ماه را روزه بگيرد و بميرد، آمرزش را براي او اميد مي‌برم.
عرض شد: برترين دعا در اين ماه چيست؟

فرمودند: آمرزش خواهي از خدا، هر كس در هر روز از ماه شعبان هفتاد مرتبه استغفار گويد، همانند كسي است كه در ديگر ماه‌ها هفتاد هزار بار از خدا آمرزش بخواهد.عرض شد: چگونه بگوييم.حضرت فرمودند: بگوييد: استغفرالله وَ اَسأله التوبه.

منابع:
۱- شيخ صدوق. امالي: ۵۰۱.
۲- شيخ صدوق. فضائل شعبان: ۵۶.
۳- محسن عقيل. گزيده اي از سخنان گهربار امام رضا (ع): ۶۷- ۶۸.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 4 تیر1393 ] [ 7:37 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

گردان حزب الله عراق امروز دوشنبه از پاکسازی کامل مسیر منتهی به مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) در سامرا خبر داد.

یکی از اعضای این گردان در گفتگو با پایگاه خبری عراقی "المسله" گفت: در عملیاتها و درگیریهای متعددی که رزمندگان گردان حزب الله عراق در مناطق مختلف استان صلاح الدین داشتند مسیر منتهی به مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) کاملا پاکسازی شد.

وی افزود: داعش پس از تحمل خسارتهای بالای مالی و جانی در مناطق درگیری با حزب الله عراق ، به سوی مناطق شمالی در صلاح الدین و موصل فرار کردند.

گردانهای حزب الله عراق تحت عنوان گردان ابوالفضل العباس (علیه السلام) شناخته می شد پس از توسعه یافت و گردانهای کربلا  و زید بن علی نیز به آن اضافه شدند و مجموع گردانها به نام گردان حزب الله عراق شناخته می شوند.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ سه شنبه 3 تیر1393 ] [ 0:42 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

کلماتی که کفار و مشرکان به عنوان قانون بین المللی فوتبال وضع کرده اند، مانند گل و اوت و پنالتی و کرنر و …، گفته نشود زیرا گفتن این کلمات حرام است و هر کس بگوید از کفار و مشرکین شده است.

 

متن کامل ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: اخبار
ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 تیر1393 ] [ 0:44 قبل از ظهر ] [ امیرعباس معتمدیان ]

اقشار مختلف مردم عراق که با فراخوان دولت این کشور برای مقابله با تروریست های داعش لباس رزم به تن کرده و سلاح به دست گرفته اند، قدرت خود را در کنار نیروهای های ارتش به نمایش گذاشتند.
موضوعات مرتبط: اخبار
[ یکشنبه 1 تیر1393 ] [ 6:43 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - یکی از مقامات پلیس استان صلاح‌الدین اعلام کرد دو موشک به نزدیکی حرم امام هادی (علیه‌السلام) در سامرا برخورد کرده است.

این مقام پلیس در گفتگو با «سومریه نیوز» گفت: حوالی غروب چهارشنبه اصابت موشک کاتیوشا به نزدیکی مرقد امام هادی (علیه‌السلام) در شهر سامرا واقع در 40 کیلومتری تکریت باعث زخمی شدن 4 تن از افراد پلیس و 5 تن از افراد "گردان طلایی" که متشکل از شیعیان است، شد.

وی افزود: همچنین موشکی دیگر در منطقه "البونیسان" واقع در یک کیلومتری مرقد به زمین خورد که باعث زخمی شدن 5 شهروند از جمله یک زن و یک کودک شد. بلافاصله پس از پرتاب این موشک‌ها، منطقه به وسیله نیروهای امنیتی محاصره شد تا محل دقیق پرتاب موشک مشخص شود و مجروحان نیز به بیمارستان منتقل شدند.

منبع:شیعه نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار
[ جمعه 30 خرداد1393 ] [ 5:17 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
 

به گزارش «شیعه نیوز»، حسن پلارک گفت: بر اساس توافق‌های صورت گرفته 4 پنجره متعلق به خیمه‌گاه امام حسین(علیه السلام)، امام زین العابدین(علیه السلام)، حضرت زینب(علیها السلام) و قاسم بن الحسن(علیه السلام) توسط هنرمندان ایرانی ساخته می‌شود. وی ادامه داد: هم اکنون نیز دو پنجره ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام) در بوشهر در حال ساخت است که در آینده نزدیک به اتمام می‌رسد. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با اشاره به اشتیاق مردم دوستدار اهل بیت(علیهم السلام) از سراسر کشور برای پذیرش ساخت این پنجره‌ها اظهار داشت: دو پنجره خیمه گاه امام حسین (علیه السلام) و قاسم بن الحسن(علیه السلام) با توجه به درخواست استان بوشهر توسط هموطنان این استان تأمین و در بوشهر ساخته خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 28 خرداد1393 ] [ 2:27 قبل از ظهر ] [ سينا يزدي زاده ]

به گزارش «خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها»، حسن پلارک با اشاره به نصب 144 کتیبه حرم مطهر امامین جوادین(علیهم السلام) گفت: همزمان با اعیاد شعبانیه 144 کتیبه میناکاری شده ضریح امامین جوادین(علیهم السلام) که در اثر مرور زمان از بین رفته بود و به همت هنرمندان اصفهانی در طول سه سال گذشته ساخته شده بود بر مضجع شریف نصب شد.

وی افزود: از دیگر تلاشهای به ثمر رسیده در این ایام روپوش نفیس و ارزشمند مرقد مطهر ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) است که بر قبر شریف آن حضرت گسترده شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با اشاره به تلاش هنرمندان یزدی در ساخت 8 پنجره حرم و صحن حرم مطهر امامین عسکریین (علیهم السلام)گفت : این پنجره ها در مدت کوتاه شش ماه گذشته ساخته شده و به همراه 4 روپوش ترمه زردوزی شده مرقدهای مطهر امام هادی(علیه السلام)، امام حسن عسکری(علیه السلام)، نرگس خاتون(علیها السلام) و حکیمه خاتون (علیها السلام) در یزد رونمایی شد.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین گروه گل آرای ستاد بازسازی با 80 هزار شاخه گل اهدایی متبرعین عزیز کلیه حرمهای مطهر ائمه معصوم علیهم السلام در عراق را آذین بست.

استادکاران ایرانی که از سال گذشته عملیات ساخت و نصب خشتهای  ایوان باب المراد در حرم مطهر امامین کاظمین را در کارگاهی واقع در کاظمین آغاز کرده بودند کار نصب  بخش نمای بیرونی را به اتمام رساندند.

وی در پایان یادآور شد: ایوان باب المراد با 10 متر ارتفاع و 8 متر دهنه ورودی دارای 3 کتیبه عهد ناصری به همراه یک گره طاقی و 4 قوسی در سر درب ورودی است که مجموعاً 6000 خشت را شامل می شود. و تک تک این خشتها به صورت جداگانه ساخته می شود.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ شنبه 24 خرداد1393 ] [ 5:20 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش «شیعه نیوز»، یک گردان مسلح شیعی به نام "مدافعان عسکریین"(علیهما السلام) داعش را تهدید کرده در صورت نزدیک شدن به مرقد مطهر "امامین عسکریین"(علیهما السلام) باید منتظر پاسخی قاطع باشند.

در بیانیه این گردان که در صفحه شبکه های اجتماعی اینترنتی منتشر شده آمده است: "مدافعان عسکریین"(علیهما السلام) در صورت تعرض نواصب به مرقد "امامین عسکریین"(علیهما السلام)  دست بسته نخواهند نشست و جوابی محکم به آنها خواهد داد. منابع آگاه از وقوع درگیری‌های گسترده نزدیک باشگاه سامرا در فاصله 500 متری مرقد "امامین عسکریین"(علیهما السلام) خبردادند.
 
شایان ذکر است که " از ساعت 4 بامداد صبح امروز شهر سامرا شاهد درگیری مسلحانه تروریست‌ها با نیروهای امنیتی است. به نظر می رسد که تروریست‌ها قصد داشتند به مرقد "امامین عسکریین"(علیهما السلام) حمله کنند که تاکنون موفق نشده‌اند و نیروهای امنیتی این حمله تروریستی را خنثی کرده‌اند.یک مقام آگاه امنیتی عراق در این‌باره گفت که درگیری‌های مسلحانه‌ای که میان افراد مسلح و نیروهای امنیتی عراق در شهر سامرا از صبح امروز روی داد تاکنون به کشته شدن 51 نیروی ارتش و پلیس در سامرا منجر شده است."


موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه 19 خرداد1393 ] [ 0:39 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

آیت الله وحید خراسانی فرمودند: سزاوار است عموم مؤمنین و مؤمنات در آن شب عزیز پس از قرائت سوره یس و اهداء آن به آستان مقدس ولیعصر ارواحنا فداه و خواندن زیارت سلام علی آل یس، رأس ساعت 11 شب نیمه شعبان دعای فرج را بخوانند و تعجیل ظهور مولود نیمه شعبان را از خداوند متعال درخواست کنند.

 

"متن کامل بیانات معظم له در ادامه مطلب قرار دارد"


موضوعات مرتبط: اخبار، متون سخنرانی ها
ادامه مطلب
[ دوشنبه 19 خرداد1393 ] [ 0:38 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ] 


 
 

موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه 19 خرداد1393 ] [ 0:21 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]موضوعات مرتبط: اخبار، آلبوم تصاویر
[ دوشنبه 19 خرداد1393 ] [ 0:14 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مراسم جشن میلاد حضرت اباعبدالله الحسین و حضرت اباالفضل و امام سجاد علیهم السلام از روز شنبه 10 خرداد ماه به مدت سه شب با سخنرانی اساتید حوزه علمیه و دانشگاه و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام همراه با نورافشانی و اهداء جوایز ارزنده از ساعت 20:30برگزار خواهد شد.

 

موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ جمعه 9 خرداد1393 ] [ 11:32 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم را برد...
نم اشکت گنه حضرت آدم را برد...
از بهشت تو چه گوییم که از روز ازل ...
روضه ات را که خدا خواند جهنم را برد...


موضوعات مرتبط: اخبار
[ جمعه 9 خرداد1393 ] [ 10:17 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]


1- رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم و دختر گرامي او عليها السّلام و دو سبط ارجمند او عليهما السّلام را خصوصيتي در حوائج متعلّقه به تحصيل طاعت و رضوان خداي جلّ جلاله

 2- اميرالمؤمنين عليه السّلام اختصاص در انتقام از دشمنان و کفايت شرّ ستمکاران

 3- امام سجّاد عليه السّلام در جور پادشاهان و وسوسه ي شياطين

 4- امام باقر و امام صادق عليهما السّلام در فريادرسي بر امر آخرت

 5- امام کاظم عليه السّلام در ترس از ناخوشي ها و بيماري ها و دردها

 6- امام رضا عليه السّلام در نجات از هول و بيم سفرهاي درياها و صحراها و بيابان ها

 7- امام جواد عليه السّلام در وسعت زندگي و بي نيازي از مردم

 8- امام هادي عليه السّلام در قضاء مستحبّات و نيکي به برادران و کامل شدن طاعات

 9- امام عسکري عليه السّلام در اعانت بر امر آخرت و توسل جهت حوائج اخروي

 10- و امام عصر و پناه و دادرس و روشني چشم ما امام مهدي عليه السّلام در تمامي حاجات و نيازمندي ها و غير آن ها هر آنچه نام حاجت بر آن اطلاق شود، اختصاص و خصوصيتي مي باشد.

بنی فاطمه

"متن کامل مطلب در ادامه مطلب مشاهده نمایید"


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 8 خرداد1393 ] [ 0:54 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
 

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مراسم جشن بزرگ مبعث همراه با اهداء جوایز ارزنده روز دوشنبه از ساعت20:30 با سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام برگزار میگردد.

ضمنا عصر روز دوشنبه نیز مجمع جوانان با پذیرایی از عابرین پیاده این جشن بزرگ را به ایشان تبریک و تهنیت خواهد گفت.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه 5 خرداد1393 ] [ 8:40 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مراسم شام شهادت حضرت امام موسی کاظم ، پدر ولی نعمتمان حضرت ثامن الحجج علیه السلام یک شنبه 4 خرداد ماه از ساعت 20:30 با قرائت زیارت عاشورا توسط حاج آقای عطارپور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای زرین و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام برگزار میگردد.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ پنجشنبه 1 خرداد1393 ] [ 7:52 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

 

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مجلس ترحیم حضرت ایت الله دهشت که از بزرگان علمای مشهد مقدس و از بنیانگذاران مجتمع بنی فاطمه نیز بودند روز جمعه پس از مراسم دعای ندبه در مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها برگزار میگردد.


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 ] [ 7:37 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

پادشاهی جهان حاجت ما نیست حسین
به غلامی در خانه ات عادت کردیم ...


موضوعات مرتبط: اخبار، شـعـر
[ سه شنبه 30 اردیبهشت1393 ] [ 3:32 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - جلسه قرآن و عترت مجمع جوانان دوشنبه 29 اردیبهشت ماه  بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء
 
 
در مجتمع فرهنگی بنی فاطمه سلام الله علیها با حضور
 
استاد سید حامد شایسته پور و
 
حجت السلام والمسلمین استاد طلوع
 
برگزار میگردد.

موضوعات مرتبط: اخبار
[ دوشنبه 29 اردیبهشت1393 ] [ 1:9 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه به نقل از ابنا ـ یکی از پروژه‌های بسیار مهم حرم مطهر حضرت عباس(علیه السلام) که از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مورد توجه خاص هیات امنای آستان مقدس حرم مطهر بوده است، طرح توسعه افقی حرم مطهر بواسطه احداث سقف صحن مطهر می‌باشد.

عتبات مقدسه عراق در طی چند قرن گذشته شاهد اینگونه توسعه عمرانی نبوده و این پروژه در عین بهره مندی از فن نوین و معماری بسیار عالی، قداست و معنویت این بارگاه ملکوتی را حفظ نموده است.

آستان مقدس حضرت عباس(علیه السلام) در راستای اتمام این پروژه تمامی امکانات و نیروهای خود را بکار گرفته تا این پروژه استراتژیک در 13 رجب همزمان با خجسته سالروز میلاد مولای متقیان امیر مومنان(علیه السلام) به بهره‌برداری برسد.

مهندس حمید ضیاء الصائغ مدیر عامل شرکت پیمانکار مجری پروژه میزان پیشرفت این پروژه را 95 درصد اعلام کردو افزود: هر پروژه و بالاخص پروژه های بزرگ مثل پروژه طرح توسعه حرم مطهر با مشکلات فراوانی روبرو می گردد که بحمد الله و با انفاس قدسی حضرت عباس(علیه السلام) و تلاش پرسنل مخلص این آستان مقدس تمامی این مشکلات از پیش روی پیمانکار برداشته شد.

الصائغ ضمن اشاره به مساحت زیاد حرم مطهر از تقسیم پروژه به 18 قسمت مجزا خبر داد و افزود: با اتمام هر بخش از این 18 بخش عملیات اجرائی در بخش دیگر آغاز گردید. وی در ادامه هر بخش را یک پروژه مجزا توصیف نمود و گفت: در طرح توسعه افقی حرم مطهر از دیوار پیرامونی حرم به اندازه 12 تا 15 متر به سمت خارج پیشروی و ساختمانی در سه طبقه پیرامون دیوار قدیمی حرم مطهر احداث گردید.

وی سنگ بکار رفته در نمای خارجی بنا را سنگ مرمر پاکستانی اعلام نمود و گفت: در عملیات کاشی کاری دیوارهای خارجی از کاشی کربلائی که دارای طرحهای طلا می باشند استفاده شده است.

مهندس الصائغ طلای استفاده شده در تعریق را محصول کشور آلمان اعلام نمود و گفت: طلای بکار رفته در تعریق بین 30 تا 50 درصد مساحت کار را به خود اختصاص داده است. وی از بهره گیری از مرمر پاکستانی موسوم به سفید نادر (WHITE ONER) که بسیار ارزشمند می باشد خبر داد و گفت: قطعات این سنگ در ساخت کاشی بکار رفته که علاوه بر زیبائی منحصر بفرد آن، از مقاومت بسیار بالائی برخوردار است.
مهندس حمید مجید عملیات نماکاری را شامل دیوارهای قوسی خارج حرم مطهر به ارتفاع 10.30 متر و عرض 4 متر و اجرای پنجره های ساختمان اعلام نمود و گفت: در پنجره های بکار رفته از شیشه های دوجداره ( از دو نوع آمریکائی و بلژیکی) استفاده شده است.

وی از انتخاب متون قرآنی جهت خوشنویسی و نصب در قسمت بالائی ساختمان خبر داد و گفت: متون قرآنی انتخاب شده و در اختیار ماهرترین خطاطان جهت خوشنویسی قرار گرفته است.

یادآور می‌گردد پروژه توسعه حرم مطهر در زمینی به مساخت ده هزار متر مربع و در سه طبقه در دست احداث می‌باشد که مجموعا سه هزار متر مربع به فضای در اختیار حرم مطهر عباسی اضافه خواهد نمود.

این طبقات به تمامی امکانات و تجهیزات مجهز گردیده و با احتساب طبقه زیرزمین سه طبقه می باشند که فضای لازم برای انجام مراسم عبادی را برای زائران بالاخص در ایام زیارتهای میلیونی فراهم می نماید. از نتایج جنبی اجرای این پروژه می توان به اجرای سیستم زهکش اطراف حرم مطهر عباسی برای کنترل آبهای زیرزمینی و محافظت حرم مطهر از آثار تخریبی آبهای زیر زمینی مطابق با دستور العملها و استاندارهای وضع شده از سوی وزارت منابع آب عراق اشاره نمود.

"تصاویر این پروژه را در ادامه مطلب مشاهده نمایید"


موضوعات مرتبط: اخبار، آلبوم تصاویر
ادامه مطلب
[ دوشنبه 29 اردیبهشت1393 ] [ 1:8 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]


مرگ معتمد عباسی
دراین روز درسال 279 هجری المعتمد علی الله احمد بن متوکل ملقب به معتمد به جهنم واصل شد. علت مرگ او این بود که در کنار نهری در حال عیش و نوش بود و در اثرنوشیدن شراب زیاد یا زهری که توسط پسر برادرش درشراب او ریخته بودند شکمش ترکید. (1)

معتمد در 23 سال خلافتش لذت و ملاهی را اختیار کرده بود و امورات مملکت به دست برادرش احمد موفق بود. بعد از او پسرش احمد معتمد را از سر راه برداشت و خود به خلافت رسید. ازکبائر جرائم اعمال معتمد مسموم کردن آقا و مولایمان حضرت امام حسن عسکری(علیه السلام) است او چندین بار امام عسکری(علیه السلام) را حبس کرد.

منابع:
1- قلائد النحور: ج رجب ص 142. تاریخ طبری: ج 8 ص 164.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ دوشنبه 29 اردیبهشت1393 ] [ 12:53 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
http://www.banifatemeh.org/gallery/gallery156/image.JPG?0

 

تصاویر مراسم عزاداری شام شهادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها در مجتمع بنی فاطمه علیهاسلام شامل: قرائت دعای شریف کمیل توسط حاج محمد عطارپور، بیان احکام شرعی توسط حجة الاسلام و المسلمین دارینی، سخنرانی حجة الاسلام و المسلمین موسوی نژاد و مداحی آقایان حاج امیر عارف و حاج جواد غفاریان می باشد.

سایر تصاویر را در ادامه مطلب مشاهده نمایید...

 


موضوعات مرتبط: اخبار، آلبوم تصاویر
ادامه مطلب
[ شنبه 27 اردیبهشت1393 ] [ 2:40 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
[ شنبه 27 اردیبهشت1393 ] [ 2:17 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - مراسم شام غریبان حضرت عقیله بنی هاشم ، حضرت زینب کبری سلام الله علیها در مجتمع بنی فاطمه روز پنج شنبه 25 اردیبهشت ماه  از ساعت 20 با قرائت زیارت عاشورا توسط حاج آقای عطار پور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای دارینی در بخش احکام و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین استاد موسوی نژاد و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام برگزار خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 ] [ 10:14 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]تصاویری از مراسم جشن بزرگ میلاد حضرت امیرالمومنین سلام الله علیه در مجتمع بنی فاطمه علیهاسلام، همراه با قرائت کلام الله مجید توسط استاد شایسته پور، مدیحه سرایی ذاکرین اهل البیت علیهم السلام، آقایان حاج سعید قانع، حاج علی برادران، حاج محمد عطارپور، حاج سید مهدی رضایی و حاج آقای موحد، اجرای گروه سرود ثامن الائمه سلام الله علیه و سخنرانی حجة الاسلام و المسلمین حسینی قمی.از دیگر برنامه های این جشن بزرگ برگزاری مسابقاتی برای حاضرین در جشن و اهداء جوایز، برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی مجمع جوانان و مراسم باشکوه نورافشانی خیابان احمدآباد بود که با استقبال پرشور شهروندان مواجه شد.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها، آلبوم تصاویر
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 ] [ 6:9 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
تصاویر حرم حضرت مولی الموحدین امیرالمومنین علیه السلام در روز ولادت ایشان

موضوعات مرتبط: اخبار، آلبوم تصاویر
[ چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 ] [ 5:35 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - جشن میلاد حضرت اسد الله،سیف الله ، حبل المتین ، امام المتقین ، امیرالمومنین امام علی بن ابیطالب علیه السلام در شب میلاد آن حضرت مصادف با دوازدهم رجب 22 اردیبهشت ماه  از ساعت 20:30 با سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه و مدیحه سرایی ذاکرین اهل بیت و اجرای گروه سرود همراه با نورافشانی آسمان برگزار میگردد.

ان شالله این مراسم و حضور محبین حضرت باعث شادی قلب حضرت صاحب الزمان در ایام میلاد جد بزرگوارشان باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ یکشنبه 21 اردیبهشت1393 ] [ 4:30 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه به نقل از شیعه نیوز، "عمار المرشدی"مسئول اداره ارتباطات و رسانه ها در حرم امام حسن عسکری(علیه السلام) در سامرا از انجام مراحل پایانی ضریح امامین عسکریین (علیهما السلام) خبر داد.
 
المرشدی در گفتگو با خبرگزاری «نون» اعلام کرد: طلاکاری ونقره کاری ضریح تمام شده و فقط برخی آینه کاری های پیایانی باقی مانده که در خلال روزهای آینده انجام می شود، وی تاکید کرد در خلال ماه های آینده ضریح مقدس ودرب  های رواق های آن به مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) می رسد تا به جای ضریح چوبی موقت آن کار گذاشته شود.
 
مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) در سال 2006 به وسیله عوامل کوردل و با کارگذاشتن بمب در داخل مرقد شریف منفجر و ضریح ، قبه و رواق های داخلی آسیب کلی دید. ؛ ساخت گنبد این حرم شریف پیشتر تمام شده است.
 
شایان ذکر است که چندی پیش نیز " حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از پایان ساخت ضریح امامین عسکریین (علیه السلام) و چهار صندوقچه قبور مطهر این حرم نیز خبر داد و عنوان کرد: هشت درب که شامل چهار درب ورودی بزرگ حرم سامرا است نیز آماده شده و قرار است طی مراسمی در شهر قم رونمایی و مورد بازدید مراجع تقلید و مردم قرار گیرد.

پلارک در خصوص زمان ارسال ضریح به سامرا گفت: با توجه به ناامنی‌های اطراف شهر سامرا و انتخابات پارلمانی کشور عراق به نظر می‌رسد تا سه ماه آینده امکان ارسال این ضریح فراهم نباشد."


 
موضوعات مرتبط: اخبار، مناسبتها
[ یکشنبه 21 اردیبهشت1393 ] [ 3:30 قبل از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]

به گزارش خبرگزاری بنی فاطمه سلام الله علیها - جشن میلاد دردانه ی ولی نعمتمان امام رضا علیه السلام ، حضرت امام جوادالائمه علیه السلام در شب میلاد آن حضرت مصادف با جمعه 19 اردیبهشت ماه از ساعت 20:30 با سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه و مداحی مدیحه سرایان اهل بیت علیهم السلام  برگزار میگردد...


موضوعات مرتبط: اخبار
[ چهارشنبه 17 اردیبهشت1393 ] [ 6:38 بعد از ظهر ] [ علی معتمدیان - نمایشگاه ]
.: Weblog Themes ByWeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف توسعه و کارورزی اعضا بخش IT مجتمع بنی فاطمه سلام الله علیها مشهد ، به منظور راه اندازی وب سایت این مجتمع با هدف توسعه فرهنگ تشیع درفضای مجازی راه اندازی شده است . البته این گام نخستین گام از اهداف 8 گانه تعریف شده است که امیدواریم با لطف خداوند سایر گامها را طبق برنامه برداریم تا بتوانیم توشه ای جهت آخرت ذخیره نماییم.
امکانات وب

بنی فاطمه (سلام الله علیها)

تاریخ روز